Szukaj

Nasiadówki - sprawdzony sposób na kobiece problemy

Podziel się
Komentarze3

Nasiadówki to sprawdzone sposoby na kobiece dolegliwości, stosowane z powodzeniem już przez nasze babki. Bowiem w czasach kiedy dostęp do leków nie był tak łatwy jak obecnie, kobiety same znajdowały sposób na to, jak radzić sobie z dolegliwościami narządów rodnych.Obecnie nasiadówki również są polecane przez lekarzy specjalistów i to nie tylko przy ginekologicznych schorzeniach. Bowiem pacjentom po resekcji przedniej odbytnicy wielokrotnie poleca się, wykonywanie nasiadówek z kory dębu.

Ponadto nasiadówki są niezwykle pomocne dla kobiet po porodzie, po nacięciu krocza. Ale swoje zastosowanie znajdują przy infekcji pochwy, pęcherza moczowego czy opryszczce narządów płciowych.

Nasiadówka jest kąpielą, która polega na siedzeniu w ciepłej wodzie, jaka zakrywa Twoje pośladki i biodra. Taka forma leczenia, gdy woda jest wzbogacona o odpowiednie preparaty sprawia, że krew zaczyna szybciej docierać do zanurzonego obszaru, a tym samym zmniejsza dyskomfort i przyśpiesza leczenie.

Poza tym zauważysz, że nasiadówki poprawiły stan skóry i błon śluzowych, wyrównają gospodarkę hormonalną, a także korzystnie wpłyną na libido i pożycie seksualne.


Jak przygotować nasiadówkę?


  • Przygotuj dużą miednicę albo wanienkę do nasiadówek (możesz ją bez problemu kupić w aptece) poza tym będzie Ci potrzebna wanna.

  • Do wanny wlej ciepłą wodę, pamiętaj, żeby była ona ciepła ale nie parzyła. Poza tym musi przykrywać pośladki i biodra.

  • Następnie napełnij miednicę do nasiadówki zimną wodą, a następnie przechodź od jednej kąpieli do drugiej co kilka minut, mniej więcej 5-6 razy. Zabieg dobrze jest wykonywać kilka razy w tygodniu. Zabieg powinien trwać co najmniej 20 minut.

  • Po wyjściu z kąpieli osusz się bawełnianym ręcznikiem lub ciepłym powietrzem np. suszarki. Tylko nie pocieraj skóry.

  • Przy infekcjach pochwy do wody dobrze jest dodać sole do kąpieli, tyle by swobodnie rozpuściły się w wodzie. Kobiety borykające się z grzybicą pochwy odczuwają ulgę, kiedy do wody dodają trochę octu winnego.

Jeśli chcesz wyleczyć stan zapalny jajników czy też pęcherza przygotuj garnek do, którego wlejesz 4 litry wody z 4 łyżkami septosanu oraz 2 łyżkami mięty. Następnie gotuj przez 5 minut. Kiedy płyn nieco przestygnie, wstaw garnek do muszli klozetowej. Nasiadówka powinna trwać przynajmniej 10minut.

Musisz pamiętać, że przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Może zdarzyć się tak, iż stwierdzi On że w Twoim przypadku nasiadówka nie jest dobrym pomysłem albo zaleci Ci zastosowanie innych mieszanek ziołowych.

Komentarze do: Nasiadówki - sprawdzony sposób na kobiece problemy (3)

krychaa
krychaa 20-08-2012 15:02

nasiadówka z pokrzywy

2

mi raz pomogła nasiadówka z pokrzywy przy wyleczeniu zapalenia pęcherza. teraz już leczę się zamiast nasiadówkami, to żurawiną, jak tylko zauważę objawy zapalenia pęcherza. od razu sięgam wtedy po Prouro - polecam bardzo... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
agamm
agamm 24-11-2011 12:19

nasiadówka

1

no właśnie we wcześniejszym artykule skomentowałam też że na takie nasiadówki trzeba uważać. Mnie kiedys nasiadówka z kroy dębu uczuliła, co nie znaczy że dla każdego będzie zła. Natomiast na problemy z pęcherzem dobrze ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze