Szukaj

Kobiety robią to częściej niż mężczyźni

Podziel się
Komentarze0

Współczesny świat stawia przed kobietami coraz większe wymagania. Z jednej strony mają być opiekunkami ogniska domowego, a z drugiej zdobywać dyplomy wyższych uczelni i piąć się po drabinie kariery. Dlatego nowoczesna kobieta, chcąc sprostać tym wymaganiom, musi nadążać za nowinkami technicznymi, zwłaszcza tymi, które pomogą oszczędzić jej czas i ułatwią życie. Co ciekawe w tej kwestii kobiety radzą sobie lepiej od mężczyzn.

Kobiety robią to częściej niż mężczyźni

Kobiety częściej niż mężczyźni używają aplikacji mobilnych na smartfonach, wynika z najnowszych badań. Wykorzystują je głównie do załatwiania codziennych spraw, by zaoszczędzić czas. Częściej niż panowie wysyłają też zdjęcia, SMS-y, korzystają z mediów społecznościowych, realizują kupony zniżkowe, czy kupują bilety wstępu.

Duet idealny


Smartfon jest nieodłącznym towarzyszem nowoczesnej kobiety. Choć nie potrafi jeszcze wyręczyć jej w każdej dziedzinie życia, to jednak coraz częściej staje się wręcz niezbędny, a spektrum jego możliwości nieustannie się rozszerza. Twórcy aplikacji na smartfony doskonale wiedzą, że rozwiązania dedykowane kobietom, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, więc Panie mogą korzystać z coraz szerszego wachlarza przydatnych programów.

Jednym z najpopularniejszych jest dziennik cyklu owulacyjnego, który wylicza fazy płodne i niepłodne cyklu, termin miesiączkowania i owulacji. Kolejną ciekawą aplikacją jest program do monitorowania wagi. Powstające dzięki niemu wykresy pokazują zmiany ciężaru ciała oraz mobilizują do działania w przypadku jego wzrostu. Inne dostępne na rynku aplikacje pozwalają pisać pamiętniki, organizować czas, konwertować rozmiary ubrań podane w systemie amerykańskim czy brytyjskim, na znany nam europejski. Istnieją również programy do tworzenia list zakupów, skanujące kody kreskowe i dające możliwość porównania cen produktów, a ostatnio nawet aplikacje do zamawiania jedzenia do pracy czy domu. Smartfon pomaga także poruszać się po mieście. Możemy na nim zainstalować aplikację umożliwiającą kupno biletów komunikacji miejskiej, sprawdzenie rozkładów jazdy, płacenie za postój w strefach płatnego parkowania.


Zamów jedzenie w drodze do domu

W natłoku codziennych obowiązków prawidłowe i regularne odżywianie stanowi duże wyzwanie. Kobiety nie chcą już poprzestawać na tradycyjnym zamawianiu pizzy przez telefon, dodatkowo utrudnionym przez ograniczony wybór. Dziś już nie trzeba stać godzinami w kuchni, a wcześniej spędzać czasu w sklepach, aby zjeść smaczny i świeży posiłek. Na rynku są dostępne odpowiednie programy, które dają możliwość zamówienia przez smartfona jedzenia z różnych kuchni świata, zarówno na niedrogi lunch, jak i na kolację w większym gronie. – Aplikacja mobilna w prosty i szybki sposób, pozwala złożyć zamówienie w dowolnym miejscu i czasie, np. w trakcie powrotu do domu. Jej przewagą, nad zamawianiem w sposób tradycyjny, jest możliwość porównania oferty wielu restauracji z okolicy, szybszy wybór posiłku oraz brak problemów np. z dodzwonieniem się do restauracji – wyjaśnia Katarzyna Kazior z Foodpanda.pl.

Dzięki wykorzystaniu geolokalizacji aplikacja znajduje restauracje, w pobliżu których przebywa użytkownik. Foodpanda jest jedną z najpopularniejszych na świecie platform do zamawiania jedzenia przez internet i szybko zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników smartfonów. W niedługim czasie po premierze, stała się najczęściej pobieraną aplikacją do zamawiania jedzenia za pomocą iPhone. – Na chwilę obecną za jej pomocą można zamówić potrawy z ponad 350 restauracji w Polsce – dodaje Katarzyna Kazior. Tego typu aplikacje są niezastąpioną pomocą dla aktywnych zawodowo kobiet, matek z dziećmi czy zapracowanych pań domu.

Tryb życia nowoczesnych kobiet nie sprzyja gotowaniu, sprzątaniu i szeroko pojętemu prowadzeniu domu. – Dzień powszedni wypełnia im przede wszystkim praca, rozmaite kursy, sport oraz życie towarzyskie. Niczym bohaterki „Seksu w wielkim mieście” muszą płynnie poruszać się we wszystkich wymaganych przez społeczeństwo sektorach życia – mówi psycholog Alicja Mąkosa. Jednak obecnie panie mają pewną przewagę nad Carrie i jej przyjaciółkami. Pomagają im w tym nowoczesne technologie, tworzone coraz częściej z myślą o nich.

Komentarze do: Kobiety robią to częściej niż mężczyźni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz