Szukaj

Higiena intymna latem

Podziel się
Komentarze0

Aż 33% kobiet po powrocie z letniego wypoczynku odczuwa dyskomfort związany z zaburzeniem flory bakteryjnej pochwy. Można zrobić wiele, aby tego uniknąć.


Zaburzenia naturalnego, kwaśnego środowiska pochwy powoduje m.in. zbyt długie przebywanie w mokrym kostiumie kąpielowym, korzystanie z publicznych natrysków, toalet i kąpielisk. Siedliskiem szkodliwych drożdżaków i bakterii chorobotwórczych mogą być również mokre ręczniki i gąbki.

Zasady higieny intymnej

Najważniejsze zasady higieny intymnej latem to codzienne mycie okolic intymnych przy pomocy odpowiednich preparatów, a nie np. perfumowanych mydeł czy chusteczek nawilżających. Zwłaszcza w podróży  podczas ciepłych miesięcy w ciepłym klimacie, ważne jest dbanie o odpowiedni komfort podczas miesiączki – częstą wymianę podpasek, tamponów czy wkładek higienicznych. Zrezygnowanie z noszenia obcisłej bielizny oraz szybka zmiana kostiumu kąpielowego na suche ubranie po wyjściu z wody, również pomogą uniknąć intymnych problemów.

Probiotyk ginekologiczny na pomoc latem


W utrzymaniu właściwego odczynu pH okolic intymnych pomoże dobrze dobrany probiotyk ginekologiczny zawierający bakterie kwasu mlekowego. – To zwykle w letnie miesiące kobiety są częściej narażone na osłabienie bariery ochronnej, jaką jest naturalna mikroflora pochwy. W jej uzupełnieniu pomoże doustny probiotyk ginekologiczny Trivagin. Trivagin jest polecany przez ginekologów, gdyż zawiera bakterie szczepów identycznych z florą intymną polskich kobiet. – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.


Trivagin dzięki doustnemu stosowaniu zapewni wygodną ochronę i uzupełnienie intymnej mikroflory. Warto stosować go profilaktycznie w trakcie częstych podróży i zmian miejsca pobytu, przy regularnym korzystaniu z basenów, sauny lub jacuzzi, jak również w trakcie i po menstruacji.

Więcej na polkaintymnie.pl


*****

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji - Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO - przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Komentarze do: Higiena intymna latem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz