Szukaj

Gdzie Polki szukają porad zdrowotnych?

Podziel się
Komentarze0

Ponad połowa (55%) Polek chciałaby otrzymywać informacje o metodach radzenia sobie z PMS od lekarza ginekologa – pokazuje badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Jestem kobietą. Znam siebie”, którego inicjatorem jest marka Aqua-Femin.


Niemal co trzecia kobieta (31%) szuka takich podpowiedzi w Internecie, a co piąta (20%) w gazetach i czasopismach. Eksperci kampanii podpowiadają w jaki sposób znaleźć potrzebne informacje o PMS i o co należy zawsze pytać lekarza.

Skąd chciałaby Pani otrzymywać informacje dotyczące sposobów radzenia sobie z dolegliwościami występującymi w 2. fazie cyklu?

2/3 kobiet w wieku 20-25 lat, tyle samo pań z wykształceniem wyższym oraz aż 75% mieszkanek największych miast (powyżej 500 tys.) częściej niż ogół wspominają, że informacje dotyczące drugiej fazy cyklu chciałyby otrzymywać od lekarza ginekologa.

dr Beata Sterlińska-Tulimowska, ginekolog, ekspert kampanii „Jestem kobietą. Znam siebie”:

- W codziennej praktyce spotykam kobiety, które pytają mnie o gotowe rozwiązania na swoje dolegliwości związane z PMS. Panie mają pewną wiedzę na ten temat, wcześniej przed wizytą w gabinecie szukają informacji, chcą dowiedzieć się jak najwięcej. Bardzo dobre jest to, że chcą konsultować z lekarzem informacje znalezione w Internecie czy prasie. Panie są świadome, że organizm każdej kobiety jest różny i sposób leczenia czy radzenia sobie z dolegliwościami powinien dobrany do ich indywidualnych potrzeb.

W poszukiwaniu dobrej rady


W dzisiejszych czasach najłatwiej jest wpisać w wyszukiwarkę internetową swój problem zdrowotny i już w kilka sekund pojawiają się setki stron, na których możemy znaleźć odpowiedzi na nasze pytanie. Skąd zatem najlepiej czerpać informacje o problemach zdrowotnych? Poniżej prezentujemy kilka podpowiedzi.


  • szukaj informacji dla siebie. Spośród wielu informacji, jakie są dostępne w Internecie, trzeba nauczyć się wybierać te, które będą najbardziej dla nas przydatne. Wybieraj portale poradnikowe, dedykowane zdrowiu lub takie, gdzie można znaleźć informacje z danej dziedziny, np. o PMS. Warto korzystać z porad, w których wypowiadają się eksperci.
  • konsultuj porady z lekarzem. Jeśli znalazłaś podpowiedź w Internecie albo w gazecie, zapytaj lekarza czy w Twoim przypadku ten sposób postępowania będzie odpowiedni. Jeśli nie masz czasu na wizytę w gabinecie lekarskim, pamiętaj, że możesz wirtualnie porozmawiać ze specjalistą.
  • wysyłając mail na adres ekspert@znamsiebie.pl, możesz skonsultować swoje wątpliwości z ginekologiem i psychologiem. Po więcej informacji zajrzyj na www.znamsiebie.pl.
  • rozmawiaj z innymi. Cennym źródłem informacji mogą być także bliskie Ci osoby. Być może mama, siostra czy przyjaciółka miały podobny problem do Twojego i będą mogły podzielić się swoim doświadczeniem na temat PMS. Wspólne rozmowy i okazane sobie zaufanie sprawią, że zbliżycie się do siebie, a Wasza relacja stanie się głębsza.

Dorota Gromnicka, psycholog, ekspert kampanii „Jestem kobietą. Znam siebie”:

- Kobiety chcą rozmawiać o swoim zdrowiu. Zdecydowana większość pań na pytanie skąd chciałyby otrzymywać informacje związane z radzeniem sobie z kobiecymi dolegliwościami, wybrało odpowiedź, w której wskazują na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem: z lekarzem, bliską osobą z rodziny lub z przyjaciół. Ponad połowa Polek deklaruje chęć otrzymywania informacji zdrowotnych od lekarza specjalisty. Jest to znak, że pomimo wielkiego rozwoju mediów dla większości pań to lekarz jest autorytetem w sprawach zdrowotnych. Pokazuje to bardzo dużą rolę lekarza i oczekiwanie względem niego, że udzieli wskazówek i porad zdrowotnych oraz wyjaśni pacjentowi wszelkie wątpliwości. Warto zatem przygotować się do rozmowy z lekarzem, spisać wszystkie nasze pytania, jakie chcemy mu zadać, dzięki czemu nie zapomnimy o żadnej sprawie.


******
Kampania „Jestem kobietą. Znam siebie” to ogólnopolska kampania informacyjna, której celem jest przekazywanie informacji o zmianach zachodzących zarówno w życiu kobiety, jak również tych zachodzących w jej organizmie w poszczególnych fazach cyklu miesiączkowego. Adresowana jest do wszystkich kobiet, które chciałyby szczegółowo poznać przemiany, jakie mają miejsce w ich organizmach oraz sposoby, jak sobie z nimi radzić. Do udziału w kampanii zostali zaproszeni eksperci w dziedzinie ginekologii i psychologii – pytania ekspertom można zadawać pisząc na adres: ekspert@znamsiebie.pl. Inicjatorem kampanii jest marka Aqua-Femin.

Więcej informacji na www.znamsiebie.pl.

Komentarze do: Gdzie Polki szukają porad zdrowotnych?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz