Szukaj

Cywilizacyjne przyczyny chorób układu moczowo-płciowego kobiet

Podziel się
Komentarze2

Naukowcy zwracają uwagę, że jedna z najczęstszych chorób ginekologicznych – bakteryjne zapalenie pochwy – stała się powszechnym  problemem aktywnych kobiet z dużych miast. Eksperci alarmują, że ponad miliard kobiet na całym świecie cierpi na tę chorobę przede wszystkim z powodu uwarunkowań cywilizacyjnych.


Bakteryjne zapalenie pochwy błędnie kojarzy się z chorobą przenoszoną tylko drogą płciową. U ponad 50-75 % kobiet infekcja przebiega bezobjawowo klinicznie. Dlatego ważne jest uświadamianie kobiet o cywilizacyjnych przyczynach tej choroby, aby mogły zapobiegać jej powstawaniu i ewentualnym powikłaniom. – mówi dr Tomasz Zaręba, Narodowy Instytut Leków, ekspert programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście” wskazują na najczęstsze cywilizacyjne przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy dotykające głównie kobiety z wielkich miast.

Przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy stanowi ok. 60% wszystkich infekcji w obrębie pochwy. Wśród przyczyn choroby wymienia się czynności wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i dynamicznego stylu życia współczesnych kobiet:


•    uczęszczanie na basen i do klubów fitness,
•    stosowanie wkładek higienicznych,
•    depilacja miejsc intymnych,
•    niebawełniana bielizna,
•    używanie kosmetyków o zasadowym odczynie,
•    antybiotykoterapia,
•    stosowanie środków dopochwowych.

Kobiety często nie są świadome, że uczęszczanie na basen, czy koronkowa niebawełniana bielizna mogą przyczynić się do osłabienia równowagi flory bakteryjnej pochwy. W ramach programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście” chcemy edukować kobiety o zasadach skutecznej profilaktyki, które nie będą wiązały się z rezygnacją z ich dotychczasowego trybu życia.

Jednym ze sposobów profilaktyki jest stosowanie dopochwowych probiotyków, które dzięki odpowiedniej kompozycji w sposób skuteczny i długotrwały chronią układ moczowo-płciowy kobiety. - mówi Joanna Gałecka-Malczyk, organizator programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.

Ogólnopolski Program na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście” skierowany jest do kobiet z aglomeracji miejskich, które ze względu na cywilizacyjne uwarunkowania narażone są na bakteryjne zapalenie pochwy. Celem Programu jest edukowanie aktywnych kobiet na temat właściwych zasad ochrony i leczenia w przypadku cywilizacyjnych przyczyn choroby. Organizatorem Programu jest firma Krotex-Poland Sp. z o.o.

Komentarze do: Cywilizacyjne przyczyny chorób układu moczowo-płciowego kobiet (2)

nataszap
nataszap 29-10-2010 18:47

zapalenia

1

wiele lat mialam problem z bakteryjnymi zapaleniamy pochwy,ciagle stosowalam pigulki takie jak gynalgin,fakt pomagalo ale niedlugo po leczeniu problem znowu wracal.Az w koncu odkrylam cudowne tabletki,jest to probiotyk s... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
agamm
agamm 22-10-2010 11:58

profilaktyka

1

ważna jest świadomość takiego zagrożenia i stosowanie profilaktyki, a chodząc na basen, siłownie , saunę, wiem czym mogę się zarazić dlatego biorę profilaktyczne provag.Myślę że obok higieny i zwykłaej ostrożności to naj... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze