Szukaj

Chirurgia estetyczna: ostrzeżenie na temat implantów piersiowych

Podziel się
Komentarze0

Podczas gdy liczba operacji wszczepiania implantów piersiowych rośnie każdego roku, amerykańska agencja FDA ostrzega odnośnie zagrożeń i powikłań, które mogą się zdarzyć w ciągu kilku lat po przeprowadzeniu operacji.Agencja Food and Drugs Administration przypomina również, że implanty silikonowe nie są przewidziane do użytku na całe życie.

Implanty silikonowe są bezpieczne, ale powinny być zastępowane co dziesięć lat, w celu uniknięcia komplikacji, które dotykają conajmniej jedną kobietę na pięć, według raportu opublikowanego ostatnio przez agencję Food and Drugs Administration (FAD).

Protezy piersiowe silikonowe nie wytrzymują przez całe życie pacjentki, oznajmiła agencja FDA w badaniu analizującym informacje kliniczne i naukowe na temat tych implantów.

Agencja amerykańska dała zielone światło komercjalizacji implantów piersiowych z silikonu w listopadzie 2006 roku, do użycia u kobiet w wieku conajmniej 22 lata, po czternastu latach zakazu.


Jakie są statystyki?

Ale agencja amerykańska przestrzega przez zwiększającym się wraz z upływem czasu ryzykiem powikłań. Agencja FDA ocenia, że jedna kobieta na pięć, które uciekły się do pomocy takiej operacji chirurgicznej, z powodów ściśle estetycznych, powinna przejść ponowną operację w ciągu dziesięciu lat.

Ponieważ w tym czasie, ryzyko powikłań podonosi się znacząco: jedna kobieta na dwie spośród pacjentek, które uciekły się do pomocy chirurgii reparacyjnej po ablacji piersi.

Komplikacjami najczęściej obserwowanymi jest twardnienie tkanki wokół implantu, obsunięcie, pofałdowania, asymetria między dwoma implantami, bóle, infekcje, a w końcu pęknięcie powłoki implantu.

Agencja FDA precyzuje jednakże, iż nie zaobserwowano ryzyka powstawania nowotworów albo zaburzeń reprodukcji. Organizacja pozostaje w każdym razie ostrożna, domagając się bardziej szczegółowych badań jak najszybciej, przeprowadzonych na większej liczbie pacjentek.

W 2006 roku, agencja FDA narzuciła dwóm firmom zajmującym się komercjalizacją implantów silikonowych, czyli firmie Allergan Corp i Mentor Corp, aby zapewniały opiekę lekarską przez dziesięć lat każdej zoperowanej kobiecie.

Agencja zaleca również kobietom, aby zgłaszały się do lekarza nawet z najmniejszym objawem.

W 2010 roku, 390 000 Amerykanek przeszło operację piersi, wedłu amerykańskiego stowarzyszenia chirurgów estetycznych.

Komentarze do: Chirurgia estetyczna: ostrzeżenie na temat implantów piersiowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz