Szukaj

Szczupłym łatwiej w pracy

Prawie 70% Polaków uważa, że szczupła sylwetka pomaga w przebiegu kariery zawodowej - dane te pochodzą z badania przeprowadzonego na zlecenie organizatorów programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy”. Jest to pierwsze tego typu badanie w Polsce. Połowa ankietowanych (49,8%) określiła szczupłą sylwetkę jako istotny czynnik wpływający na powodzenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a 43% Polaków twierdzi, że jest ona ważna w bezpośrednim kontakcie z klientem.Dodatkowo badanie wykazało, że więcej kobiet (72,2%) niż mężczyzn (61,9%) uważa, że zdrowa sylwetka może mieć wpływ na ich sytuację w pracy.

Jako dietetyk spotykam osoby, które mają problemy w pracy z powodu dominujących trendów na temat sylwetki. Twierdzą, że szczupła sylwetka ma pozytywny wpływ na postrzeganie ludzi w sferze zawodowej i chcą dostosować się do oczekiwań pracodawców i współpracowników. - mówi Justyna Marszałkowska, dietetyk, ekspert programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy”.

W ostatnim czasie zauważyliśmy rozwój trendu na troskę o swój wygląd i szczupłą figurę w pracy. Postanowiliśmy przeprowadzić badania na temat wpływu sylwetki na ścieżkę kariery zawodowej, by nasze obserwacje zestawić z opinią Polaków. - tłumaczy Edyta Bodzińska, Product Manager, Krotex-Poland Sp. z o.o.

Celem akcji „Chitinin Extra. Lżej w pracy” jest edukowanie Polaków, jak dbać o zdrową sylwetkę w pracy, a tym samym zapobiec problemom wynikającym z nadwagi i otyłości.

*Badanie przeprowadził PBS DGA w dniach 19-21.03.2010 na reprezentatywnej, losowej próbie n=1107 Polaków w wieku 15 lat i więcej. Dane nie sumują się do 100, gdyż ankietowani mogli wskazać więcej niż jedną odpowiedź.

Program „Chitinin Extra. Lżej w pracy” to kampania informacyjna skierowana do osób, którym dużą trudność sprawia troska o zdrowe odżywianie i szczupłą sylwetkę w pracy. Celem akcji jest uświadomienie, że dbałość o zdrową figurę może pomóc nam również w karierze zawodowej. Organizatorem programu jest Krotex-Poland Sp. z o.o.

Komentarze do: Szczupłym łatwiej w pracy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz