Szukaj

Organizacja Narodów Zjednoczonych chce się zająć komercjalizacją „śmieciowego jedzenia” wśród dzieci

Agencja zdrowia przy Organizacji Narodów Zjednoczonych oznajmiła niedawno, iż światowi przywódcy będą dyskutować nad najlepszymi metodami walki z komercjalizacją tak zwanego „śmieciowego jedzenia” wśród dzieci.Ma się to zdarzyć na spotkaniu w Nowym Jorku, w dniach 19-20 września 2011 roku.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) sprecyzowała, że światowi przywódcy wykorzystają spotkanie Zgromadzenia Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby zwalczać liczbę i typ reklam, na które są narażone dzieci.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdza, że 43 000 000 dzieci w wieku przedszkolnym na całej planecie cierpi z powodu nadwagi bądź otyłości. Eksperci przywołują nawet obraz „tsunami nadwagi”, które już jest odpowiedzialne na miliony przedwczesnych zgonów każdego roku.


Bjorn-Inge Larsen, z norweskiej agencji zdrowia, powiedział ostatnio dziennikarzom, iż wierzy w to, że przestanie wkrótce obowiązywać „zasada dobrowolności” w przypadku reklam „śmieciowego jedzenia” skierowanych do dzieci.

Bjorn-Inge Larsen wierzy, że w końcu zostanie ustanowione odpowiednie prawo zakazujące takiej praktyki, tak jak to się stało w przypadku tytoniu.

Komentarze do: Organizacja Narodów Zjednoczonych chce się zająć komercjalizacją „śmieciowego jedzenia” wśród dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz