Szukaj

Otyłość: mniej telewizji i więcej sportu

Podziel się
Komentarze0

Twoje dzieko jest otyłe? Naprawdę nie jest to powód, żeby pozbawiać go sportu. A wręcz przeciwnie, aktywność fizyczna stanowi integralną część właściwej opieki i zajęcia się problemem, z tego samego tytułu co środki dietetyczne. Ważne jest w rzeczywistości, żeby udało się ograniczyć jego okresy bezczynnego siedzenia.Jak podają specjaliści, regularne praktykowanie aktywności fizycznej, przynajmniej dwa razy w tygodniu, jest silnie zalecane. Ta aktywność fizyczna powinna być wybrana i/lub zaakceptowana przez dziecko, przy zgodzie jego rodziny. Eksperci doradzają również, aby podejmowana aktywność fizyczna była jak najbardziej różnorodna i zróżnicowana: wchodzenie po schodach, zamiast jeżdżenia windą, chodzenie do szkoły pieszo albo jeżdżenie na rowerze, tak często jak to możliwe.

Wszystkie badania przeprowadzone nad otyłym dzieckiem - przede wszystkim w środowisku szkolnym – pokazują zasadność zwiększenia codziennej aktywności, przy jednoczesnym redukowaniu czasu spędzanego przed ekranem.


Jak podaje American Dietetic Association, jednym z warunków sukcesu u dzieci od 5 lat do 12 lat, jest skoncentrowanie interwencji na łonie rodziny. Jeśli chodzi o nastolatków, lepiej skoncentrować działania w środowisku szkolnym.

Powiązana z dietą, aktywność fizyczna bierze udział w kontrolowaniu nadwagi. Zwiększa ona objętość masy mięśniowej i redukuje otyłość brzuszną. Inne korzyści również można tutaj wymienić: przede wszystkim na poziomie serca i układu krążenia, na poziomie metabolizmu, na poziomie psychicznym oraz na pozimie jakości życia.

Podstawową sprawą jest rozróżnienie zaczynającej się nadwagi a potwierdzonej otyłości. Ze względów kulturowych i estetycznych, ciężko jest otyłemu pacjentowi zacząć uprawianie sportu, bez minimalnego przystosowania oraz bez nadzoru lekarskiego, jak wyjaśniają specjaliści z Regionalnego Instytutu dobrego samopoczucia, medycyny, sportu i zdrowia z Nord-Pas-de-Calais we Francji. Dodajmy jeszcze, że zanim zapiszecie swoje otyłe dziecko do jakiegoś klubu, konieczne jest skonsultowanie się z jego lekarzem leczącym.

Komentarze do: Otyłość: mniej telewizji i więcej sportu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz