Szukaj

Nowy program, który pomoże Ci schudnąć!

Utrata wagi to żmudna walka, nie da się ukryć. Jednak znaleziono sposób, który może wspomóc i przyśpieszyć ten proces. Grupa naukowców z Baylor College od Medicine przeprowadziła badania i zasugerowała, iż nowy program oparty na społeczności, zwany Weight Watchers pomoże utracić większą ilość kg niż w przypadku osób, które odchudzają się na własną rękę.

Na czym polegały badania?

Otóż cały proces badawczy trwał 6 miesięcy. Skupiono się na grupie osób z nadwagą i otyłych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza, czyli Weight Watchers liczyła 147 osób, natomiast druga, zwana grupą samopomocy, 145 osób. Grupa pierwsza wyposażona została w aplikacje mobilne oraz narzędzia internetowe, a spotkania grupowe odbywały się regularnie. Grupa druga natomiast, nie otrzymała nic.

Co zauważyli naukowcy?

Badacze odkryli, że osoby będące w grupie WW straciły średnio 10,1 kg w 6 miesięcy, natomiast osoby, które odchudzały się same - zaledwie 1.3 kg. Pokazuje to więc, jak nieudolne jest odchudzanie się na własną rękę. Badacze wyraźnie podkreślają, iż lekarze powinni rozmawiać z pacjentami i przekonywać ich do korzystania z naukowo potwierdzonych metod, dzięki którym łatwiej i szybciej pozbędą się otyłości.

Co więcej, naukowcy zauważyli również, iż uczestnicy z WW w pełni wykorzystali wszystkie dane im narzędzia, które pomagały im ustalić plan treningowy, pokazywały ilość spalonych kalorii, czas treningu i dzięki temu działały w ten sposób motywująco. Osoby te korzystały również z możliwości grupowych spotkań. Jak się okazuje, wsparcie innych osób z tym samym problemem jest bardzo ważne i także motywuje do działania.

Walka z otyłością to długa i ciężka praca, dlatego warto wspomóc się naukowymi metodami. Są one sprawdzone przez badaczy, a wyniki pokazują, że są naprawdę skuteczne.

Komentarze do: Nowy program, który pomoże Ci schudnąć!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz