Szukaj

Kobiety przechodzą na dietę 5 razy w roku

Według ostatniego badania, 6 na 10 kobiet, które są niezadowolone ze swojej sylwetki, przechodzi na dietę przed nadejściem lata. Ale te wysiłki nie ograniczają się jedynie do tej pory roku. Albowiem kobiety decydują się na dietę wielokrotnie w ciągu roku. Powodów może być wiele: wakacje, ślub, spotkanie absolwentów...Niezadowolenie z własnego ciała prowadzi do prób jego przekształcenia w coś bardziej akceptowalnego: płaski brzuch, mniejsze pośladki, więcej mięśni... Aby schudnąć, metoda jest jedna: sport do upadłego oraz restrykcyjna dieta.

Brytyjskie badanie, przeprowadzone przez stronę internetową payasUgym.com, potwierdza tę kobiecą obsesję na punkcie wyglądu i szczupłego ciała. Ankietę przeprowadzono na 1 000 kobiet.


Odkryto też, że mężczyźni na dietę przechodzą najwyżej 2 razy w roku.

Z sondażu wynika, że 6 na 10 kobiet odchudza się przed sezonem letnim, aby pięknie wyglądać w kostiumie kąpielowym. Kolejne powody, dla których kobiety pragną wyeliminować nadmiar ciała, to zerwanie związku, nowy partner i nowa praca.

W Wielkiej Brytanii aż 53% kobiet przyznaje się do kompleksów na punkcie swojego ciała. Oznacza to, że wszelkiego rodzaju diety i substytuty jedzenia mają jeszcze długą karierę przed sobą.

Uwaga jednak na efekt jo-jo, albowiem nierozsądna dieta może dać skutki odwrotne od oczekiwanych, a nawet spowodować zaburzenia odżywiania.

Komentarze do: Kobiety przechodzą na dietę 5 razy w roku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz