Szukaj

Jak szybko schudnąć

Jeżeli od dłuższego czasu próbujesz schudnąć, a i tak nie tracisz na wadze to może oznaczać, że nie wiesz jak powinno wyglądać odchudzanie. Poniżej podanych jest kilka prostych zasad, których stosowanie zapewni ci szybką utratę zbędnych kilogramów, utrzymanie nowej wagi oraz zdrowy organizm.

Jak szybko schudnąćDlaczego nie mogę schudnąć?

Jeżeli od dłuższego czasu jesteś na diecie, ale twój organizm wciąż nie daje żadnych oznak jej działania, upewnij się, że ściśle się jej trzymasz. Wiele diet opracowanych jest w ten sposób, że zjadanie nieuwzględnionych w niej produktów, nawet w niewielkiej ilości, uniemożliwi ci zrzucenie wagi.

Czasem po bardzo restrykcyjnej diecie, wygłodzony organizm domaga się większej ilości jedzenia i cała utracona waga powraca.

Trzeba też pamiętać, że aby trwale stracić zbędne kilogramy, jednorazowa, krótka dieta jest niewystarczająca. By to osiągnąć potrzebna jest zmiana nawyków nie tylko żywieniowych, ale także tych dotyczących aktywności fizycznej oraz dbania o organizm i psychikę.


Co zrobić by zdrowo schudnąć i utrzymać otrzymany rezultat na dłużej?

Poniżej podanych jest kilka zasad, które należy konsekwentnie przestrzegać, by stracić na wadze i ten efekt utrzymać.

1. Zmiana nawyków żywieniowych.

Zapomnij o stosowaniu dwutygodniowych diet! By schudnąć zdrowo i utrzymać szczupłą sylwetkę, konieczna jest trwała zmiana nawyków żywieniowych. Obejmuje ona wystrzeganie się nadmiernego spożywania:

  • cukrów rafinowanych,
  • tłuszczy zwierzęcych,
  • żywności przetworzonej.

Zapamiętaj też, że każdy ze składników odżywczych ma inne tempo trawienia. Synteza tłuszczy trwa 5-6 godzin, białek 3-4 godzin, a węglowodany 2-3 godzin. Warto starać się nie łączyć jedzenia węglowodanów z białkiem podczas jednego posiłku, gdyż prowadzi to do jeszcze większego spowolnienia trawienia i wytwarzania się procesów fermentacyjnych.

2. Licz kalorie!

Zaplanuj sobie posiłki tak, by dzienna porcja kalorii odpowiadała twojemu wiekowi, płci i aktywności fizycznej. Jadanie więcej niż organizm może spalać prowadzi do otyłości. Ilość kalorii nie powinna być także niższa niż ustalona.

3. Jedz błonnik

Spożywanie błonnika, czyli inaczej substancji balastowych, powoduje lepsze trawienie oraz szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Ponieważ jest on całkowicie nieprzyswajalny przez organizm, nie powoduje tym samym przyrostu masy.

4. Zadbaj o zdrowie

Niedobory czy też nadmiary poszczególnych witamin czy mikro- i makroelementów powodują wiele chorób, często doprowadzając do problemów z układem pokarmowym. By utrzymać swoje ciało w pożądanym kształcie musisz dostarczać sobie wszystkich składników odżywczych w odpowiednich ilościach. Możesz to osiągnąć stosując zbilansowaną dietą lub przyjmując regularnie odpowiednie suplementy.

5. Zacznij ćwiczyć

Jeżeli twoja praca nie wymaga wysiłku fizycznego, dodatkowa aktywność jest konieczna. Siedzący tryb życia może skutecznie uniemożliwiać ci schudnięcie oraz utrzymanie wagi. Staraj się uprawiać co najmniej godzinny jogging 3 razy w tygodniu.

6. Nie trać motywacji

Ponieważ większość powyżej proponowanych czynności nie wymaga zbyt wielu wyrzeczeń, stałe wykonywanie ich nie powinno być zbyt wielkim problemem. Jednak musisz liczyć się z tym, że wraz z zaprzestaniem stosowania tych zasad nie tylko przybierzesz na wadze, ale również znaczącemu pogorszeniu ulegnie stan twojego zdrowia.


Stosując się do powyższych zaleceń powinnaś szybko schudnąć, a co najważniejsze pozostać w zdrowiu fizycznym oraz psychicznym. By jednak utrzymać uzyskaną wagę musisz konsekwentnie przestrzegać nawyków żywieniowych. Jak pewnie zdążyłaś już zauważyć chwilowe diety nie działają długo.

Komentarze do: Jak szybko schudnąć

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz