Szukaj

Jak nocne podjadanie może wpłynąć na wzrost masy ciała?

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na myszach, jedzenie w nocy może spowodować przyrost masy ciała. Nawet jeśli ogólna liczba kalorii była identyczna, myszy jedzące przez całą dobę przybrały więcej – mówią naukowcy.

Myszy i ludzie

Eksperyment był przeprowadzony na czterystu myszach, które były na diecie o wysokiej zawartości cukrów lub tłuszczów. Myszy miały dostęp do pożywienia przez 9 do 12 godzin lub przez całą dobę. Grupa mysz, która miała ograniczony dostęp do pokarmu, przybrała na wadze mniej. Naukowcy pracują nad dziennikiem metabolicznym, który pozwoli sprawdzić, czy tak samo działa metabolizm u ludzi.

Zaobserwowano także następujące zjawisko: kiedy myszy z ograniczonym dostępem do pożywienia zyskiwały całodobową możliwość jedzenia, nadal przybierały mniej na wadze. Co więcej, kiedy otyłym myszom ograniczono dostęp do pożywienia – straciły 5% masy ciała, mimo że całkowita liczba kalorii była taka sama. Badacze uważają, że kluczem do kontrolowania masy ciała może być dwunastogodzinna przerwa od jedzenia co dwadzieścia cztery godziny.

Co więcej powstrzymywanie się od jedzenia w nocy miało korzystny wpływ na poziom cukru we krwi i cholesterolu. Ograniczenie czasu przyjmowania posiłków pokazało także, że ma ono korzystny wpływ na florę bakteryjną jelit.

Komentarze do: Jak nocne podjadanie może wpłynąć na wzrost masy ciała?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz