Szukaj

Czy można skutecznie zarządzać swoją wagą?

Twoja waga zmienia się z wiekiem, ale i pod wpływem różnych sytuacji w życiu, np. ciąży, urodzenia dziecka, pokwitania. Niby to normalne, ale nie czujesz się sobą. Stosowane diety nie przynoszą efektu? Poznaj bliżej przyczynę swoich problemów z wagą, zdiagnozuj ją i wprowadź w życie zalecenia XL-S Medical Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą.


Zarządzanie swoją wagą to bardzo ważny element zdrowia i życia. Powinien być trwałym aspektem Twojego stylu życia.

Świadome odchudzanie wymaga zapamiętania kilku ważnych zasad, oto one:


1. Dieta cud nie istnieje. Nie ma diety skutecznej i uniwersalnej dla każdej osoby, która chce zrzucić zbędne kilogramy.
2. Zapomnij o katorżniczej diecie. Sztucznie narzucony rygor – nie sprawdzi się
w praktyce.
3. Potrzebujesz profesjonalnego rozpoznania potrzeb i zdemaskowania przyczyn Twojej otyłości.
4. Odchudzanie to długotrwały proces, nauka stopniowej zmiany nawyków żywieniowych, który musi być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak twierdzi profesor Barbara Zahorska-Markiewicz, ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania wagą: 52%1 kobiet postrzega brak motywacji jako główną przeszkodę w walce ze zbędnymi kilogramami. Czasem wystarczy presja rodziny, niezadowolenie z wyglądu i zbyt ciasne ubrania, wyjazd na urlop i chęć wystąpienia w kostiumie kąpielowym lub w perspektywie specjalna uroczystość  jak, np. ślub.

Warto jest zwrócić uwagę na wynikające z odchudzenia korzyści, np. poprawa zdrowia i wydolności fizycznej, zgrabniejsza figura, możliwość atrakcyjniejszego ubrania się.


KROK 1 – poznaj siebie, znajdź motywację do walki ze zbędnymi kilogramami

Sprawdź, czy parametry, takie jak BMI i obwód talii spełniają normy określone dla twojego wieku i wagi? Nie czekaj, aż Twój problem doprowadzi do różnych powikłań zdrowotnych, tj.: np. problemów z układem sercowo-naczyniowym.

Dlatego kontroluj swoje BMI oraz obwód w talii. Jeśli wskaźniki te pokażą wartości, które świadczą o tym, że masz nawet niewielką nadwagę, poznaj bliżej przyczynę swoich problemów z wagą, zdiagnozuj ją i wprowadź w życie zalecenia Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą.


Obwód w talii:
  • do 80 cm - w normie
  • 80 - 88 cm - nadwaga
  • >88 cm - otyłość.

KROK 2: Poznaj przyczynę Twoich problemów z wagą:


Z raportu Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą2 wynika, że najczęściej podawaną przyczyną problemów z wagą jest słabość do słodyczy (35%), a w dalszej kolejności: brak ruchu (27%), podjadanie między posiłkami (26%) i nieregularne jedzenie (23%). Lubisz podjadać? Masz słabość do słodyczy? A może w  Twojej diecie występuje dużo produktów wysokotłuszczowych, mącznych?

Ogólna wskazówka dla wszystkich, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy powinna brzmieć: jedz mniej, ruszaj się więcej. Kluczowe jest dokładne poznanie problemu, które umożliwi nam walkę ze zbędnymi kilogramami i pomoże osiągnąć sukces w przejściu z rozmiaru od XL do S - twierdzi Joanna Brzezińska, ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą. 


KROK 3: Przystąp do działania i znajdź właściwego sprzymierzeńca w odchudzaniu

Dostępne w aptece wyroby medyczne pomogą Ci w walce ze zbędnymi kilogramami, ale tylko wtedy, jeśli w ich stosowaniu będziesz przestrzegać diety i zaleceń dotyczących aktywności fizycznej. Zamiast szukać produktu „na wszystko”, dowiedz się, który umożliwi Ci skuteczną walkę z Twoim, indywidualnym problemem.

Podjadasz? Spożywasz za dużo węglowodanów lub tłuszczów? Znajdź właściwego sojusznika i skutecznie pozbądź się zbędnych kilogramów. Zwróć także uwagę na skład produktu. Wybieraj te, które zawierają składniki naturalne i nie wywołują skutków ubocznych dla Twojego organizmu.

Komentarze do: Czy można skutecznie zarządzać swoją wagą?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz