Szukaj

Starsi dawcy również mają dobre nasienie

Podziel się
Komentarze0

Według naukowców sperma pochodząca od starszych mężczyzn jest tak samo dobra do zapłodnienia, jak ta od młodszych. Lekarze poddali ten zakres badaniom, ponieważ wiele kobiet wykazywało obawy, czy będą one mogły mieć dzieci ze starszymi partnerami. Wyniki badań zostały zaprezentowane na europejskiej corocznej konferencji zorganizowanej przez Towarzystwo Reprodukcji i Embriologii Ludzkiej.

Podczas tego spotkania wykazano, że w Wielkiej Brytanii, średni wiek dawców nasienia wzrósł w ostatnich latach na skutek zmiany w prawie dotyczącym anonimowości, która miała miejsce w 2005 roku. Przed zmianą średni wiek dawców wynosił 26 lat, a po zmianie 34.

Badania polegały na zanalizowaniu blisko 40 tysięcy cykli, które obejmowały lata 1991 – 2012. Lekarze pracujący przy nich stwierdzili, że starsi mężczyźni odnoszą w tym przypadku taki sam sukces jak młodsi.

Zobacz również:

W wywiadzie dla BBC doktor Meenakshi Choudhary stwierdził, że wiek nie ma tutaj znaczenia i nie został zaobserwowany żaden spadek nawet u dawców w wieku 45 lat.

Trzeba wiedzieć, że nie każdy może być dawcą spermy. Aby nim zostać trzeba przejść odpowiednią rekrutację, charakteryzującą się bardzo rygorystycznymi kryteriami. W ten sposób można jasno stwierdzić, że wiek dawcy nie ma znaczenia, dopóki jakość nasienia jest odpowiednia.

Dzięki rezultatom tych badań może pojawić się przekonanie o ustrzeganiu się mężczyzn przed wiekiem produkcyjnym. Sami lekarze często wskazują na znane przypadki, takie jak Charlie Chaplin, którego jedenaste dziecko urodziło się, gdy ten miał skończone 73 lata.

Trzeba jednak pamiętać, że szanse kobiet na zajście w ciążę po ukończeniu 40 lat zaczynają maleć. Dlatego też lekarze przestrzegają, aby starać się o dziecko zanim ukończy się 40. lub 45. rok życia.

Komentarze do: Starsi dawcy również mają dobre nasienie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz