Szukaj

Niepowodzenie ciąży młodej Turczynki po przeszczepie macicy

Podziel się
Komentarze0

Ciążę pierwszej kobiety na świecie, u której powiódł się przeszczep macicy od zmarłej dawczyni, trzeba było zakończyć, ponieważ stwierdzono, że serce płodu przestało bić. Młoda 22-letnia dziś kobieta, Derya Sert, urodziła się bez macicy.Przeszczepu narządu dokonano w sierpniu 2011.

Ponad rok później kobieta zaszła w ciążę dzięki zapłodnieniu in vitro. O powodzeniu zabiegu jej lekarze poinformowali w kwietniu 2013.

Teraz, to samo uniwersyteckie centrum szpitalne Akdeniz w Antalya na południu Turcji, wystosowało oficjalny komunikat, w którym wyjaśnia: - Badanie w 8 tygodniu ciąży nie wykryło żadnego bicia serca płodu. Trzeba było przerwać ciążę.


Pacjentka, mieszkająca także w Antalya, ma się dobrze, jak dodają lekarze. Wkrótce chce spróbować nowego zabiegu in vitro, kiedy tylko warunki na to pozwolą.

We wrześniu ubiegłego roku lekarze w Szwecji także spróbowali przeprowadzić operację przeszczepu macicy. Tym razem chodziło o dwie transplantacje rodzinne u 30-letnich kobiet, gdzie dawczyniami narządów były matki pacjentek.

Komentarze do: Niepowodzenie ciąży młodej Turczynki po przeszczepie macicy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz