Szukaj

Lekarz matki ośmioraczków chce leczyć pacjentów

Podziel się
Komentarze0

Amerykański doktor, którego terapia płodności skutkowała tym, że słynna „Octomom” Nadya Suleman urodziła ośmioraczki, a także wcześniej szóstkę innych dzieci, chce znów praktykować medycynę. W związku z tym, poprosił sąd o przywrócenie licencji przez stanową komisję lekarską.W dokumentach sądowych, doktor Michael Kamrava, bo tak bowiem nazywa się ten słynny lekarz, wini to, co nazywa negatywnym wpływem mediów na  decyzję Komisji Lekarskiej Stanu Kalifornia, która  cofnęła mu licencję.

Lekarz broni się mówiąc, że był wyszydzany w sposób, który nie był poparty żadnymi dowodami. Doktor Michael Kamrava przeprowadził idealnie legalną procedurę, ale opinia publiczna, albo przynajmniej media, oceniły, że procedura ta był odpychająca.

Licencja lekarza od płodności z Los Angeles została cofnięta od 1 lipca. W swojej decyzji, komisja lekarska oceniła, że doktor Kamrava wyjątkowo zaniedbał opiekę nad trzema pacjentkami, wliczając w to także słynną matkę ośmioraczków. Sąd może poprosić komisję lekarską o ponowne rozważenie decyzji, ale ostateczna decyzja nie zależy od sądu, ale właśnie od Komisji Lekarskiej Stanu Kalifornia.


Prawnie, doktor Michael Kamrava może prosić komisję lekarską o ponowne rozważenie decyzji trzy lata po cofnięciu licencji.

Nadya Suleman początkowo powiedziała w mediach, że wszczepiono jej sześć embrionów, a dwa z nich się rozdzieliły, co właśnie w efekcie dało ośmioraczki. Aczkolwiek, medyczne rejestry ujawnione w czasie przesłuchiwań wspomnianego tutaj lekarza od płodności podały, iż kobiecie wszczepiono w rzeczywistości aż dwanaście embrionów. 

W czasie przesłuchania, doktor Michael Kamrava ze łzami w oczach przepraszał za wszczepienie tak wielkiej ilości embrionów, przyznając jednocześnie, że czuł przymus, żeby to zrobić, ponieważ Nadya Suleman bardzo na to nalegała.

W ostatecznym rozrachunku, liczba wszczepionych embrionów była aż sześć razy większa niż zakłada norma dla kobiety w jej wieku, a wynikająca z tego ciąża mogła nawet kobietę zabić albo na stałe uszkodzić. Zatłoczenie w macicy kobiety mogło się również skończyć przedwczesnym porodem, uszkodzeniem mózgu, opóźnieniem rozwoju albo innymi problemami.

Ośmioraczki urodziły się w styczniu 2009 roku i pobiły rekord najdłużej żyjących ośmioraczków. Nadya Suleman mówi, że wszystkie są zdrowe.

Poza tą ósemką, Suleman ma również szóstkę innych dzieci, poczętych również w drodze terapii płodności zaserwowanej jej przez tego samego lekarza.

Komentarze do: Lekarz matki ośmioraczków chce leczyć pacjentów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz