Szukaj

Kolejny Rejs statku aborcyjnego do Polski

Podziel się
Komentarze1

Szefowa organizacji Kobiety na Falach nie wyklucza kolejnego rejsu statku aborcyjnego do Polski. Pływająca klinika holenderskiej organizacji Kobiety na Falach umożliwia dokonywanie aborcji kobietom z krajów, w których przerywanie ciąży nie jest legalne.

Zabieg dokonywany jest na statku po wypłynięciu na wody eksterytorialne, gdzie nie sięga ustawodawstwo danego kraju. Poprzedni statek aborcyjny "Langenort" zawitał do portu we Władysławowie latem 2003 roku. Feministki klaskały, Młodzież Wszechpolska pikietowała. Dochodziło też do przepychanek.


- Przymierzamy się do ponownego przypłynięcia do Polski - powiedziała "Życiu Warszawy" Rebecca Gomperts, szefowa Kobiet na Fali. To oświadczenie wywołało wczoraj prawdziwą burzę.

- I tym razem pływająca klinika nie zostanie miło przyjęta - zapowiada prezes Młodzieży Wszechpolskiej Krzysztof Bosak, który organizował pikietę przeciw wpłynięciu statku Langenort do portu we Władysławowie. Oskarżano go m.in. o to, że rzucał wtedy w feministki kamieniami. - To nieprawda, chciałbym wyjaśnić to na drodze sądowej - mówi teraz.Komentarze do: Kolejny Rejs statku aborcyjnego do Polski (1)

nana2000
nana2000 10-02-2008 22:24

wariactwo

1

to jest chore, ze polskie kobiety muszą uciekać się do takich sposobów żeby usunąć ciąże. to jest prywatny wybór każdej z nas, jesli nie chcesz to nie musisz, a jeśkli chcez to powinnaś mieć możliwość to zrobić i to w hu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze