Szukaj

Jedzenie orzeszków ziemnych w ciąży może zwiększyć ryzyko alergii dziecka

Podziel się
Komentarze0

Wyniki najnowszych badań wskazują, iż jedzenie przez kobiety orzeszków ziemnych w trakcie ciąży może zwiększać ryzyko wystąpienia alergii na ten rodzaj orzechów u ich dzieci.Amerykańscy naukowcy przeanalizowali dane 503 niemowląt w wieku od 3 do 15 miesięcy, u których podejrzewano alergię na jaja lub mleko, oraz dzieci chorujące na egzemę i z pozytywnymi wynikami testów alergologicznych na mleko lub jaja.

Te czynniki związane są ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia alergii na orzechy ziemne, jednak u żadnego z niemowląt biorących udział w badaniu nie zdiagnozowano tego rodzaju alergii.

Badania krwi wykazały, że 140 dzieci odznaczało się silną wrażliwością na orzechy ziemne. Spożycie przez matki orzechów w trakcie ciąży okazało się być czynnikiem pomagającym przewidzieć wystąpienie wrażliwości na orzechy u dzieci - donoszą naukowcy w wydaniu czasopisma Journal of Allegry and Clinical Immunology z 1 listopada.


- Naukowcy w ostatnich latach mieli wątpliwości co do wpływu spożycia orzechów ziemnych w trakcie ciąży na ryzyko wystąpienia alergii na orzechy wśród niemowląt - powiedział nadzorujący badanie dr Scott H. Sicherer, profesor pediatrii na Jaffe Food Allergy Institute na Mount Sinal School of Medicine w Nowym Jorku.

- Wyniki naszego badania nie sugerują definitywnego porzucenia orzeszków przez ciężarne kobiety, jednak podkreślają one potrzebę dalszych badań, w celu opracowania odpowiednich zaleceń co do ograniczeń dietetycznych - powiedział nadzorujący badanie dr Scott H. Sicherer, profesor pediatrii na Jaffe Food Allergy Institute na Mount Sinal School of Medicine w Nowym Jorku - dodał.

Sicherer wraz ze współpracownikami zalecają kontrolowane badania inwazyjne mające na celu pogłębienia wiedzy na temat dotychczasowych odkryć.

- Alergia na orzechy jest poważna, zazwyczaj nie mija z czasem, potencjalnie zagraża życiu oraz wydaje się przybierać na częstotliwości występowania - powiedział Sicherer.

Komentarze do: Jedzenie orzeszków ziemnych w ciąży może zwiększyć ryzyko alergii dziecka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz