Szukaj

Ilość składników w suplementach dla ciężarnych

Podziel się
Komentarze0

Kilkanaście lub ponad dwadzieścia tyle wynosi liczba składników w wielu preparatach witaminowych dla kobiet w ciąży. Czy rzeczywiście, aż tyle minerałów i witamin potrzebują przyszłe mamy?


Specjaliści odpowiadają krótko – nie! - „Bardzo rzadko, o ile w ogóle, spotykamy się z sytuacją, że kobiecie w ciąży brakuje wszystkich minerałów i witamin. Suplementy w ciąży nie powinny być stosowane rutynowo, ale w oparciu o występujące niedobory. Ich przyjmowanie powinno być zawsze konsultowane  lekarzem." – mówi dr Jarosław Woroń z Zakładu Farmakologii Klinicznej UJ.

Niestety ciężarne często stosują suplementy na własną rękę. Źle dobrany, przeładowany składnikami preparat witaminowy zamiast pomóc, może zaszkodzić. Do Zakładu Farmakologii zgłaszają się kobiety z objawem niepożądanych objawów po zażyciu suplementów dla ciężarnych. Te objawy to dolegliwości układu pokarmowego, wysypka, hiperwitaminoza.


Jakie witaminy są potrzebne w ciąży?

Według specjalistów źródłem potrzebnych w ciąży witamin i minerałów powinna być dobrze zbilansowana dieta. W przypadku zagrożenia lub wystąpienia niedoborów ważnych substancji (np. z powodu małej ilości spożywanych ryb) zalecane jest ich uzupełnianie.

- „PregnaPLUS to suplement zawierający jedynie sześć najważniejszych składników. Został opracowany na podstawie zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczących suplementacji kobiet w ciąży "– mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

W odróżnieniu od wielu produktów na rynku PregnaPlus zawiera tylko niezbędne i rekomendowane kobiecie w ciąży składniki m.in. kwas foliowy, żelazo, jod i DHA. Ich podaż z diety w tym okresie życia jest zwykle niewystarczająca.

Komentarze do: Ilość składników w suplementach dla ciężarnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz