Szukaj

Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży Na pewno każda mama podczas trwania ciąży nie raz czytała lub słyszała o mięśniach Kegla a także ich wpływowi na ciąże i sam poród. Można właściwie stwierdzić, iż dopiero wtedy kobieta uświadamia sobie, że w ogóle istnieją i zaczyna je regularnie ćwiczyć.

Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży

Czym są mięśnie Kegla?


Mięśnie Kegla są mięśniami dna macicy i krocza. Są one bardzo ważne dla funkcjonowania całego ciała człowieka, ponieważ podtrzymują narządy jamy brzusznej od dołu. Mięśnie te wraz z mięśniami dolnej części grzbietu wpływają na utrzymanie prawidłowego ciśnienia w jamie brzusznej,a co za tym idzie odpowiadają za prawidłowe ustawienie narządów wewnątrz miednicy. Podtrzymują miednicę a także kontrolują mocz, ponieważ od ich elastyczności zależy czy umiejętność przetrzymywania moczu. Mają również wpływ na efektywność penetracji seksualnej. Ciąża i poród powoduję u kobiet rozluźnienie i zwiotczenie mięśni Kegla a więc należy pamiętać o ich ćwiczeniu.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia mięśni Kegla polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni okolic pochwy oraz krocza. Jest to skuteczny sposób na zwiększenie doznań seksualnych u obojga partnerów. Ćwiczenia mięśni Kegla są skuteczne tylko wtedy, gdy będzie w nich zachowana regularność. Doktor Hegel zalecał wykonywanie ćwiczeń codziennie i przez minimum pięć do dziesięciu minut. Ćwiczenia mięśni Hegla będzie skuteczne jeżeli: będziesz odpowiednio napinać mięśnie dna miednicy, a nie będziesz przy tym napisać mięśni brzucha czy pośladków, będziesz odpowiednio swobodnie oddychać oraz nie będziesz wykonywać ćwiczeń podczas oddawania moczu, ponieważ może to doprowadzić do utrudnień w wydalaniu a nawet infekcji. Na efekty trzeba będzie jednak poczekać kilka tygodni.


Kiedy najlepiej ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia te skierowane są przede wszystkim dla młodych kobiet oraz kobiet będących w ciąży. Zalecane są młodym kobietom w momencie rozpoczęcia przez nie życia seksualnego, dlatego że mają bezpośredni wpływ na jakoś doznań seksualnych. Dla kobiet w ciąży są niezwykle ważne, ponieważ pomagają nosić ciężarną macicę, wspomagają poród bo jeżeli mięśnie Kegla są elastyczne to powoduje to, że dziecko szybciej przechodzi przez kanał rodny i łatwiej może przyjść na świat. Bardzo ważne jest także, aby ćwiczyć mięśnie Kegla po porodzie. Najlepiej jest ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla przez dwa lub trzy miesiące po porodzie. Dzięki tym ćwiczeniom unikniesz wielu dolegliwości, które towarzyszą kobietom zaraz po porodzie a mianowicie : zapobiegniesz problemom z pęcherzem, zaparciom oraz szybciej będziesz mogła odczuwać przyjemność wynikająca z seksu.

Co powoduje zaniedbanie ćwiczeń mięśni Kegla?

Do najczęstszych skutków zaniedbań mięśni Kegla należą: wady postawy, nietrzymanie moczu, zmniejszenie satysfakcji seksualnej oraz obniżanie się narządów rodnych.

Warto więc już dziś zadbać o mięśnie Kegla, które są niezwykle ważne.

Autor:

Agnieszka Puszcz

Komentarze do: Ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz