Szukaj

CDC: Więcej cudzoziemek niż rodzimych mieszkanek USA umiera w czasie porodu

Podziel się
Komentarze0

Jest bardziej prawdopodobne, że kobiety, które nie urodziły się w Stanach Zjednoczonych, poniosą śmierć w czasie porodu bądź wkrótce po nim – wynika z nowych badań Centers for Disease Control and Prevention. Jak wykazały badania, liczba porodów u kobiet czarnoskórych, pochodzenia hiszpańskiego i azjatyckiego – jak i niewielu białych kobiet, urodzonych poza granicami USA – stanowi 41 procent wszystkich ogólnokrajowych narodzin między 1993 a 2006 rokiem.A także, jak stwierdzili badacze, kobiety te to aż 62% zgonów związanych z ciążą i powikłaniami ciążowymi, do których dochodzi w USA.

„Wszyscy uważają, że w USA jest doskonała opieka medyczna, co jest niewątpliwie prawdą. Jednakże można tu także odnotować populację, dla której wyniki przypominają wyniki dla mieszkańców rozwijających się państw” – powiedziała dr Allison Bryant, ekspert do spraw narodzin z Massachusetts General Hospital w Bostonie.

„Jeżeli kobiety umierają w bezpośrednim związku z ciążą, mówi to o bardzo szerokim problemie dysproporcji w poszczególnych działach medycyny” – powiedziała Bryant Reuters Health.


Dr Andreea Creanga i jej współpracownicy wykorzystali dane, zebrane przez CDC, dotyczące wszystkich kobiet, które zmarły podczas porodu lub rok po nim.

Naukowcy odkryli, że na 100 000 urodzonych dzieci, zrodzonych z białej matki, od siedmiu do dziewięciu matek zmarło w wyniku komplikacji związanych z porodem – nie wyłączając problemów sercowych, infekcji i krwawienia.

Dla porównania, na taką samą liczbę urodzonych dzieci przypadła śmierć od 32 do 35 czarnoskórych kobiet.

Ogólnie, podczas porodu bardziej prawdopodobna jest śmierć starszych kobiet. Osiemnaście białych matek, mających powyżej 35 lat, zmarło na każde 100 000 urodzonych dzieci. Dla porównania, na taką samą liczbę urodzonych dzieci przypadła śmierć 99 starszych czarnoskórych kobiet – prawie jedna kobieta na każde 1 000 poczętych dzieci.

Zgodnie z ostatnimi badaniami, zespół badawczy dr Creangi zauważył także ogólny wzrost liczby zgonów, które nastąpiły na skutek porodu, od 11 w 1993 do 16 w 2006 roku (na 100 000 urodzin).

Komentarze do: CDC: Więcej cudzoziemek niż rodzimych mieszkanek USA umiera w czasie porodu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz