Szukaj

Zapalenie naczyń i węzłów chłonnych

Podziel się
Komentarze0

Zakażenie naczyń i węzłów chłonnych jest skutkiem ukłucia, otarcia naskórka albo zakażenia palca. Objawia się linijnym zaczerwienieniem skóry, jest to jakby czerwona pręga na przedramieniu, przechodząca aż na ramię. Równocześnie obserwujemy powiększenie i ból węzłów chłonnych w dole łokciowym i w dole pachowym. Zakażenie posuwa się wzdłuż naczyń chłonnych. Węzły chłonne, które pełnią rolę filtru, zatrzymują bakterie. W przebiegu zakażenia może powstać guz zapalny albo ropień okołowęzłowy, który wymaga nacięcia

Ludzie powszechnie sądzą, że czerwona pręga jest objawem zakażenia krwi, podczas gdy zakażenie toczy się w zranionym palcu już od dłuższego czasu i jest to zakażenie miejscowe. Taki sam stan zapalny może dotyczyć także kończyny dolnej i objawia się powiększeniem i bólem węzłów chłonnych pachwinowych. W takim przypadku przyczyn zapalenia należy poszukiwać na obwodzie kończyny.


Leczenie: kwaśne okłady pod ceratką np. z tabletek Altacet, które kładzie się na zmienione zapalnie naczynia i węzły chłonne, unieruchomienie ręki temblakiem, unieruchomienie nogi w pozycji leżącej w łóżku, z podniesioną nogą. Podaje się także sulfonamidy, leki przeciwbólowe i antybiotyki. Należy ustalić przyczyny zapalenia naczyń i węzłów chłonnych i leczyć pierwotne ognisko zakażenia.

zakażenia palca

Komentarze do: Zapalenie naczyń i węzłów chłonnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz