Szukaj

Dieta dla pięknej cery

Podziel się
Komentarze0

Nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą  jeżeli nasza cera, nie będzie odpowiednio odżywiona od wewnątrz. Warto zrezygnować z niektórych produktów, a czegoś innego spożywać więcej by skóra nabrała pięknego kolorytu i zdrowego wyglądu. W poniższym artykule znajdziesz podpowiedzi na pytanie: co powinno znaleźć się na Twoim talerzu by cera była promienna i gładka.

Dieta dla pięknej cery


Dla zszarzałej cery...


Żeby skóra nabrała ładnego koloru i porcelanowego wyglądu do diety należy wprowadzić produkty zawierające witaminę E. Znjadziemy je m.in. w: maśle, margarynie wytłaczanej na zimno, pestkach dyni czy olejem wytłaczanym na zimno. Ponadto dobrze dostarczyć skórze kwasu foliowego, który odpowiada za produkcję czerwonych krwinek krwi - te z kolei zapewniają cerze ładny kolor. Kwas foliowy znajdziemy w buraczkach.

Witamina A i beta-karoten...


Jeżeli chcemy utrzymać zdrowy i ładny wygląd naszej cery musi zapewniać mu codzienną dakwę witaminy A i beta-karotenu. Ten pierwszy składnik można znaleźć w jajach i wątrobie, natomiast beta-karoten w warzywach o ciemnozielonej lub pomarańczowej barwie (brokuły, szpinak, marchew).


Skóra przetłuszczająca się i trądzik...

Jeżeli masz problemy z wyżej wymienionymi objawami warto wzbogacić dietę o produkty zawierające wielonasycone tłuszcze i witaminę B. Składniki te znajdziemy w olejach słonecznikowych, sojowym czy kukurydzianym. Cera przetłuszczająca się bardzo dobrze zareaguje na produkty zbożowe, pełnoziarniste pieczywo, ziemniaki, chude mięso czy jaja.

Czego unikać:

  • Unikaj nadmiaru soli z powodu której powstaje trądzik. Ponadto zbyt duża ilość soli zwiększa wiotkość  cery.
  • Gorące napoje i potrawy. Spożywanie zbyt gorącego jedzenia powoduje rozszerzanie naczynia włosowate.
  • Powinnaś zrezygnować z mocnej kawy, herbaty oraz alkoholu. Uzywki te zatrzymują wodę w organizmie, a ponadto zawierają wiele toksyn.
  • Cukier i słodycze nie są sprzymieżeńcem w walce o piękną cerę. Ponadto lekarze uważają, że czekolada może przyczyniać się do powstawania trądziku.

Nie zapominaj!

  1. Pij dużo wody - najlepiej 1,5 litra w ciągu dnia. Zapewni ona właściwe naowdnienie organizmu, a tym samym poprawi kolor cery.
  2. Sięgnij po suplementy diety. Kapsułki zawierające witaminę A i E, a także te z nasion ogórecznika lekarskiego nawilżają skórę.

Komentarze do: Dieta dla pięknej cery

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz