Szukaj

Sposoby na aksamitną skórę

Podziel się
Komentarze0

Każdemu z nas zależy na tym, by zachować piękny wygląd skóry przez jak najdłuższy czas. Stosując różnego rodzaju preparaty, wpływamy na wygląd naszego ciała, a przy tym możemy osiągnąć efekt aksamitnie gładkiej skóry. W jaki sposób pielęgnować zatem skórę, by uzyskać pożądane efekty?

Sposoby na aksamitną skórę

Najlepszym sposobem na jedwabistą skórę jest stosowanie rozmaitych masek do ciała. Wpływają one korzystnie na skórę. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, których skład umożliwia spowolnienie procesów starzenia się skóry.

Działanie masek


Każdego dnia narażeni jesteśmy na wiele stresujących sytuacji. Każda z nich wpływa niekorzystnie na wygląd naszej skóry, która staje się zmęczona i szara. Maski do ciała pozwalają ograniczyć lub nawet całkowicie zredukować taki efekt, co sprawia, że twoja skóra zaczyna wyglądać naprawdę dobrze. W zależności od tego, jakie potrzeby ma nasza skóra, możemy wybrać preparaty, których skład umożliwia uzyskanie natychmiastowych rezultatów, a skóra staje się promienna i zregenerowana. Tego typu zabiegi kosmetyczne można wykonać w domu lub w skorzystać z usług profesjonalnych obiektów SPA.

Jakie składniki wpływają na gładkość skóry?


Chcąc uzyskać efekt gładkiej i jedwabistej skóry, należy wybierać maski do ciała oparte na następujących składnikach mineralnych:

  • Glinka
Zabiegi wykorzystujące ten składnik wspomagają utratę zbędnych kilogramów, a przy tym likwidują obrzęki skóry. Osoby, które pragną zredukować swoją masę ciała, a przy tym chcą cieszyć się gładką i miękką w dotyku skórą, powinny zaopatrzyć się w profesjonalne produkty na bazie czystej glinki, z których zabieg można wykonać samodzielnie w domu.

  • Róże i limonki
Róże pozwalają nadać skórze piękny zapach, a maska na bazie róż działa na skórę mocno rewitalizująco. Chcąc wykonać zabieg odżywczy w domu, należy zaopatrzyć się w wodę różaną, glicerynę oraz sok z limonki. Taka maska daje doskonałe rezultaty, zwłaszcza osobom zmagającym się z suchą skórą.
  • Migdały i oliwa z oliwek
Maska do ciała na bazie tych dwóch składników również jest polecana przez profesjonalistów. Należy zagnieść migdały z oliwką i stosować powstałą miksturę na oczyszczoną skórę. Już niewielka ilość sporządzonego kosmetyku nadaje skórze lekką ochronną powłokę.
  • Sól z morza martwego
Taka sól jest bogata w minerały, bardzo korzystne dla skóry. Najlepiej wykorzystać ją podczas kąpieli do masażu całego ciała. Grube drobinki soli pozwalają złuszczyć obumarły naskórek, a zawarte w niej cenne składniki wzmacniają skórę. Takie zabiegi sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna.
  • Okłady z błota
Błoto wpływa korzystnie na krążenie skórne, a przy tym przyśpiesza eliminacje toksyn ze skóry. Należy stosować maskę błotną na całe ciało, po czym owijać je folią spożywczą na czas 20 minut. Po upływie tego czasu dokładnie spłukujemy błoto ze skóry. Skóra, dzięki takim zabiegom, staje się promienna i miękka w dotyku.

Komentarze do: Sposoby na aksamitną skórę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz