Szukaj

Zdrowie w miastach: ćwicząc w domu i poza domem

Miasta zapewniające mieszkańcom parki, ścieżki, place gier i bieżnie wyznaczają standard troski o ruch i aktywność fizyczną w życiu mieszkańców, którzy chętnie korzystają z danych im warunków. Powstał ranking 50 najzdrowszych miast w Ameryce. Ocenione zostały na podstawie wielu czynników społecznych, od otyłości i palenia aż po liczbę boisk baseballowych czy kortów tenisowych.- Czynniki społeczne zwykle idą w parze ze stanem zdrowia jednostek - twierdzi Walter Thompson, prezes American College of Sports Medicine's American Fitness Index Advisory Board.

Mimo występujących w nich mrozów, na szczycie rankingu znalazły się Minneapolis i St. Paul. Po raz trzeci z rzędu. Na sam dół listy trafiły miasta w Oklahomie, głównie przez wysoką otyłość mieszkańców oraz wielu palących.

- Władze miast Minnesoty zdają sobie sprawę, że miasto przez pewną część roku przykryte jest śniegiem, dlatego też stworzyły wiele zadaszonych miejsc do ćwiczeń - mówi Thmopson.

Minneapolis i St. Paul to miasta, w których można znaleźć wiele parków, pól golfowych i boisk do baseballa. Ponad 76% mieszkańców tych obydwu miast deklaruje aktywny styl życia.


Minnesota bywa nazywana krainą 10 000 jezior, z których to każde brało udział w codziennym życiu rdzennych mieszkańców.

Chris Freytag, specjalista fitness w Minneapolis dodaje, że ponieważ jest tu tak wiele jezior, odbywa się tu sporo triatlonów. Jeziora są od siebie oddalone średnio o 5 mil, co sprawia, że stają się one świetną motywacją do korzystania z kajaków i desek windsuringowych.

Anne Graves, kierownik inicjatyw zdrowotnych i współpracy z YMCA, mieszkanka Greater Indianapolis, widzi w 45-tej pozycji swojego miasta w rankingu zarówno wyzwanie, jak i okazje.

Tłumaczy, że ranking AFI stał się przewodnikiem, który pomoga zdecydować na co zwrócić większą uwagę i jakie podjąć kroki, aby zatroszczyć się lepiej o zdrowie mieszkańców. Podpowiada tworzenie większej ilości miejsc przyjaznych zdrowiu, ścieżek rowerowych oraz pro-zdrowotną edukację.

Miasta kalifornijskie San Francisco, Sacramento i San Jose znajdują się w pierwszej dziesiątce rankingu "najzdrowszych" miast Ameryki.  


Komentarze do: Zdrowie w miastach: ćwicząc w domu i poza domem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz