Szukaj

Kim jest najstarsza zawodniczka na świecie?

Podziel się
Komentarze0

Johanna Quaas prowadzi bardzo aktywny tryb życia, jej kalendarz jest zapełniony terminami, rzadko kiedy pozwala sobie na chwilę przerwy od ćwiczeń.  Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ostatnio trafiła ona do księgi rekordów Guinnessa.

Kim jest najstarsza zawodniczka na świecie?

Jako najstarsza zawodniczka świata - Johanna pod koniec listopada br. skończyła 87 lat! Jej temperamentu nie da się ujarzmić, rzadko kiedy spotyka się osoby, które nie są oczarowane tą kobietą i jej stylem życia. Do ulubionych dyscyplin Quaas należy przed wszystkim trening całego ciała w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura około 40 stopni Celsjusza. Młodzi ludzie często rezygnują z tego treningu, ponieważ nie chcą się spocić.

Kolejną pasją rekordzistki jest tzw. Aroha, sport który pierwotnie był australijskim tańcem wojennym, a obecnie sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji. Nie obce są jej ćwiczenia tzw. 7 Tybetańczyków, w trakcie których kobieta poznaje tajniki prawidłowego oddychania.

Gdy we wrześniu br. Quaas pobijała rekord Guinnessa, była niezwykle spokojna, bez problemu wykonała ćwiczenia na poręczach równoległych i na równoważni, ta kobieta nie boi się niczego. W ogóle nie dopuszcza do siebie myśli, że kiedyś miałaby zrezygnować ze sportu. Jak sama mówi, to niedorzeczność. Ogromną trudnością była dla niej 4 tygodniowa rekonwalescencja po ciężkiej operacji. Zawodniczka wszystkim poleca aktywny tryb życia, nawet dla leniuchów znalazła rozwiązanie. Jeśli ktoś nie ma zamiaru wychodzić z łóżka dla uprawiania sportu, również  i na leżąco może wykonywać proste ćwiczenia, takie jak napinanie mięśni brzucha czy rozciąganie nóg.


Quaas chciała ćwiczyć od zawsze, podoba jej się to, że stale musi być giętka, odważna i gotowa do pokonywania swoich przeciwników. Jej ojciec pragnął by jego pociecha została sekretarką, jednak ona podążyła własną drogą, w której czuje się w pełni spełniona. Wielokrotnie się przeprowadzała, ponieważ jaki mówi, człowiek zawsze musi być ruchu i czuć się wolnym.

Ta drobna kobieta (1,52m) stała się popularna właściwie w trakcie jednej nocy, kiedy to  jej ćwiczenia w trakcie Turnieju Mistrzów w Cottbus zostały wyemitowane w internecie. Kobieta zaimponowała widzom w Chinach, Brazylii, Ameryce czy Turcji, zna ją właściwie cały świat.

Poza sportem największym sukcesem tej kobiety jest jej rodzina, ma trzy córki, dwójkę wnucząt oraz jednego męża, który oczywiście również związany był ze sportem. Jak sama przyznaje, czas na opiekę nad domem znajduje czasami, gdzieś pomiędzy rowerem, bieżnią czy pływaniem.  Quaas wyznaje zasadę, by nigdy się nie poddawać. W ten sposób od 2000 roku co roku zdobywa mistrzostwo Niemiec wśród seniorów.

Opracowała:

Manuela Tomala

Komentarze do: Kim jest najstarsza zawodniczka na świecie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz