Szukaj

Sport skuteczną ochroną przed uczuciem wypalenia

Sport pomaga radzić sobie ze stresem oraz chroni przed uczuciem wypalenia się. Pływanie może tak samo dobrze wpływać na samopoczucie, jak jogging lub joga.Aktywni zawodowo mogą chronić się przed uczuciem wypalenia, dzięki regularnej aktywności fizycznej. Sport pomaga w zwalczaniu stresu i zachowaniu zdrowia.

Dozwolone jest wszystko, co sprawia przyjemność - Ktoś może pójść na spacer do lasu, a inny uprawiać joggę, lub popływać - powiedział  Ulrich Schübel z Berufsverband Deutscher Psychologinnen und Psychologen, w Berlinie.


Nie tylko pracownicy powinni uprawiać sport, również kadra kierownicza powinna świecić przykładem. Jeżeli szef uprawia regularnie sport, spotyka się to z uznaniem wśród pracowników. Jednak powinien on również wyraźnie chwalić pracowników za dobrze wykonane zadanie.

Uznanie jest bowiem jednym ze sposobów obniżenia poziomu stresu. Chodzi tutaj o pracowników, którzy angażują się w pracę, ale nie zostaje to zauważone. Jest to niepotrzebny stres, który w łatwy sposób może zostać przez pracodawców zniwelowany.

Komentarze do: Sport skuteczną ochroną przed uczuciem wypalenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz