Szukaj

Płaski brzuch w miesiąc

Masz obwisły brzuszek i nieestetycznie wyglądające wałeczki tłuszczu? Czas podjąć wyzwanie: płaski brzuch w miesiąc! Nie będzie to łatwe, ale po zastosowaniu kilku zasad z pewnością zobaczysz efekty. Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze nie wystarczy - konieczne będą też ćwiczenia. Osiągnięcie efektu płaskiego brzucha w miesiąc nie będzie łatwe, ale trud włożony w pracę nad sylwetką na pewno zaowocuje, choćby podwyższeniem samooceny.

Płaski brzuch w miesiąc

Wystarczy określić cel, który chcesz osiągnąć i konsekwentnie dążyć do jego realizacji. Możesz ćwiczyć w domu lub na siłowni. Płaski brzuch na pewno będzie atutem podczas letniego pobytu na plaży, a ćwiczenia i zdrowe jedzenie wpłyną pozytywnie na stan twojego zdrowia. Płaski brzuch w miesiąc? Czas start!

Walka o płaski brzuch w miesiąc - podstawowe zasady

  1. Regularne ćwiczenia to podstawa. Treningi powinny być krótkie, więc bez problemu znajdziesz na nie czas.
  2. Ćwicz cztery razy w tygodniu. Dobierz ćwiczenia, które będą kształtowały górne i dolne partie brzucha. Nie powinny ci zajmować więcej niż 15 minut, dlatego możesz je wykonywać dwa razy dziennie - rano i wieczorem.
  3. W pozostałe dni tygodnia postaw na ćwiczenia cardio, które przyspieszą spalanie tłuszczu.
  4. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, trening połącz z odpowiednią dietą. Pamiętaj też o piciu 1,5 l wody dziennie.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Przede wszystkim należy skupić się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. Technika jest ważniejsza niż ilość zrobionych powtórzeń. Pamiętajmy o tym, by maksymalnie napinać mięśnie podczas wykonywania treningu. W innym przypadku efekt nie będzie widoczny. Wykonywanie różnorodnych ćwiczeń pozwoli na wzmocnienie wszystkich mięśni brzucha.

Unoszenie miednicy w leżeniu na plecach

Leżąc na plecach, z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała, przyciągamy kolana do klatki piersiowej. Odrywamy pośladki od maty. W momencie, w którym mięśnie są najbardziej napięte, wydychamy powietrze i wracamy do pozycji wyjściowej.

Spinanie mięśni brzucha w leżeniu tyłem

Leżymy tyłem, z dłońmi skrzyżowanymi na karku, łokcie dotykają ziemi. Nogi zginamy pod kątem prostym. Napinamy mięśnie brzucha i unosimy górną część pleców, jednocześnie robiąc wdech. Powietrze wydychamy, wracając do pozycji wyjściowej.

Unoszenie miednicy w leżeniu bocznym

Opieramy się na przedramieniu. Ciało powinno być ułożone w linii prostej, miednica uniesiona, stopami dotykamy podłoża. Mocnym ruchem wypychamy miednicę ku górze i w momencie największego napięcia mięśni wydychamy powietrze.

Odwrócona pozycja deski z unoszeniem

Siedząc, opieramy stopy o podłoże. Dłonie ustawiamy za sobą tak, by znajdowały się pod barkami, palce kierujemy w stronę stóp. Unosimy biodra, prostujemy jedną z nóg i unosimy ją do góry. Taką samą czynność powtarzamy, prostując drugą nogę.

Ćwiczenie w podporze bocznym (mięśnie skośne brzucha)

Kładziemy się na lewym boku i opieramy ciało na przedramieniu. Drugą rękę dajemy za głowę, a nogi wysuwamy do przodu. Unosimy nogi nad podłogę, robiąc wdech. Wydychając powietrze, kolana przyciągamy do klatki piersiowej i prostujemy rękę, na której się opieramy. Nogi prostujemy, ale ich nie opuszczamy.

Deska

Przyjmujemy pozycję jak do pompki: ręce kładziemy na ziemi na szerokość ramion, stopy rozstawiamy na szerokość barków, prostujemy plecy. Utrzymujemy tę pozycję przez minutę.

Unoszenie nóg i ramion

Leżymy na plecach, wyprostowane ręce kładziemy za głową. Blokujemy stawy w łokciach i kolanach. Jednocześnie unosimy ramiona i nogi tak, by dłońmi dotknąć stóp. Wytrzymujemy kilka chwil i wracamy do pozycji wyjściowej.

Dieta w walce o płaski brzuch w miesiąc

  1. Zapomnij o głodówce. Ma destrukcyjny wpływ na organizm, gdyż utrata wagi jest związana z odwodnieniem. Szybko tracimy kilogramy, ponieważ pozbywamy się z ciała wody, a nie tłuszczu. Spada też tempo chudnięcia, ponieważ organizm, któremu dostarczamy znikomej liczby kalorii, zmniejsza tempo przemiany materii.
  2. Jedz pięć posiłków dziennie, najlepiej w trzygodzinnych odstępach.
  3. Po osiągnięciu wymarzonej sylwetki nie wracaj do starych zwyczajów. Zwiększaj liczbę spożywanych kalorii stopniowo, aby nie dopuścić do efektu jo-jo.
  4. Zrezygnuj z fast foodów, wysokokalorycznych smażonych dań oraz ogranicz spożycie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie.

Autor: Izabela Podkulska

Komentarze do: Płaski brzuch w miesiąc

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz