Szukaj

Mniejszy ciężar: wspólny ruch, łatwiejsza przyjemność

Dobrze byłoby, gdyby odchudzanie odbywało się w sposób przyjemny, dlatego też zanim zaczniemy się odchudzać należy pomyśleć w jaki sposób będziemy to robić. Może lepiej zdecydować się na coś innego niż odchudzanie? Może lepiej byłoby zastosować inną metodę w walce z odchudzaniem?

Mniejszy ciężar: wspólny ruch, łatwiejsza przyjemność


Czy jesteśmy zadowoleni ze swojej wagi? Czy nie czujemy, że nasze problemy są powodem dla którego należałoby bardziej zadbać o swój wygląd zewnętrzny? Problem nadwagi jest dzisiaj bardzo popularny. Coraz częściej słyszy się o przypadkach, gdzie ludzie nie mogą się już nawet normalnie poruszać ze względu na stan do jakiego się doprowadzili. Nadwaga może też doprowadzić do dużo poważniejszych konsekwencji.

Jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Nadmierne przybieranie na wadze może doprowadzić do problemów z ciśnieniem i chorobami serca, a w najgorszych przypadkach nawet do zawału i ostatecznie do śmierci. Dlatego należy się zastanowić, co jest dla nas ważniejsze. Jednym z najtrudniejszych etapów jest poddanie się diecie i pozbycie się niewygodnego nałogu, podjadania  i zapychania się, nawet gdy nie odczuwa się głodu.

Odchudzanie z przyjemnością i pomysłem

Odchudzanie nie jest dość łatwą decyzją i by je zacząć trzeba najpierw określić ilość kalorii jaką będzie można dziennie spożywać. Na odpowiednią ilość kalorii, których organizm potrzebuje, składa się wiele czynników takich jak: wiek, płeć, ale i praca - w zależności od tego czy większość pracy wykonujemy w pozycji siedzącej czy też stojącej.  Nie jest ważne ile jemy, ale za to co jemy!


Zanim przystąpimy do zmian w codziennej diecie, możemy poczytać o zdrowym odżywianiu się w ulotkach czy nawet w internecie. Może akurat znajdzie się tam coś dla nas i nie będziemy musieli udawać się po radę do specjalisty. Czasem można samodzielnie zacząć stopniowo zmieniać swoje nawyki żywieniowe.


W taki sposób można otrzymać wsparcie?

Od dawna wiadomo, że uprawianie sportu sprzyja procesom odchudzania. Nie trzeba być od razu mistrzem by uprawiać jakikolwiek sport. Należy pozostać wiernym tylko samemu sobie. Każdy z nas zna ideały, które są kreowane przez media. Ale czy wszyscy powinniśmy wyglądać tak samo? Poza tym jaką mamy pewność, że ludzie z telewizji czy gazet wyglądają w rzeczywistości tak jak się ich pokazuje. Z reguły jest tak, że są to tylko efekty programów komputerowych a więc zasługa grafików, którzy upiększają ludzi z czołówek gazet. Wszystko to ma negatywny wpływ na naszą świadomość. Bowiem im częściej oglądamy szczupłe i piękne osoby tym wielokrotniej zastanawiamy się nad swoim wyglądem, szczególnie dotyczy to kobiet.

Czynniki te sprawiają, że wstydzą się one do tego stopnia swojego ciała, że nie mają ochoty wychodzić na basen bądź do sauny lub w każde inne miejsce, gdzie ktoś mógłby zauważyć ich prawdziwe oblicze. Każda kobieta nie powinna zadręczać się takim myśleniem, ponieważ nie każdy jest idealny i nie każdy powinien wyglądać tak samo. Gdyby wszyscy byli jednakowi świat byłby nudny.  Spróbujmy zaakceptować się takimi jakimi jesteśmy. Od tego bowiem zależy nasze życie. Jeśli stale będziemy się zadręczać myśleniem o wyglądzie możemy popaść w depresję, możemy także stać się nerwowi i zrazić do siebie innych. Ale czy na tym rzeczywiście nam zależy?

Należy przyjąć do wiadomości, że tacy już jesteśmy. Tacy się urodziliśmy i nie powinniśmy ingerować w naturę. Ciągłe diety odbijają się także na naszym zdrowiu, dlatego też żeby zapanować nad tym powinno się uprawiać sport. Jest to najlepsze wyjście dla każdego z nas. Jeśli mamy partnera możemy spróbować nakłonić go by nam towarzyszył w trakcie naszych ćwiczeń.  Mając przy sobie osobę na której nam zależy będziemy wykonywać ćwiczenia z przyjemnością. Zastanówmy się zatem co jest dla nas ważne?


Autor:

Ewelina Biela

Komentarze do: Mniejszy ciężar: wspólny ruch, łatwiejsza przyjemność

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz