Szukaj

Nowy aparat ma zapobiegać zaburzeniom mózgowym

Keith Primeau ma nadzieję, że małe zielone światełko ułatwi zapobieganie zaburzeniom mózgowym u sportowców. Były gracz NHL, którego kariera gwałtownie się skończyła w 2006 roku, ponieważ cierpiał on z powodu zespołu pourazowego, pomaga aktualnie w promocji Impact Indicator.


Impact Indicator to urządzenie wyposażone w małe światełko, przeznaczone do umieszczania wewnątrz kasków graczy. Światło zielone pokazuje, że wszystko jest dobrze, podczas gdy światło żółte będzie ostrzegać przed poważnym błędem i mówić, że trener powinien usunąć gracza z boiska.


Keith Primeau zorganizował konferencję prasową z wieloma sportowcami, którzy doznali urazów mózgu, wliczając w to także byłego gracza NHL, Cama Stewarta i mistrza olimpijskiego w hokeju na sankach, Paula Rosena.

Keith Primeau mówił również dużo o konieczności regularnego przeprowadzania testów wykrywających, a także ustanowił nowy fundusz stypendialny imienia Erica Pelly’ego.

Eric Pelly był sportowcem z Pittsburgha, który zmarł w wieku 18 lat, w 2006 roku, po tym, jak doznał urazu mózgu w czasie meczu rugby.

Komentarze do: Nowy aparat ma zapobiegać zaburzeniom mózgowym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz