Szukaj

Najlepszy partner do ćwiczeń to parner milczący

Badania naukowców z Kansas State University pokazują, że kiedy ćwiczysz, najlepszym partnerem jest ten, który wie, kiedy zamilknąć. Z obserwacji amerykańskich badaczy wynika, że ludzie oddają się ćwiczeniom fizycznym z głębszym zaangażowaniem, kiedy myślą, że ich kolega od ćwiczeń jest od nich lepszy. I kiedy tenże partner raczej powstrzymuje się ze słowną zachętą.Badanie zostanie opublikowane w Journal of Medical Internet Research.

Brandon Irwin z Kansas State University mówi: - Na początku wydawało nam się logiczne, że zachęcanie jest motywujące. Ale odkryliśmy, że jest wręcz odwrotnie. Kiedy ćwiczysz z kimś, kto jest nieco lepszy niż ty i kto nie stosuje słownej zachęty, ćwiczysz dłużej, niż gdybyś to robił w tych samych warunkach, ale z bardziej gadatliwą osobą. Nie spodziewaliśmy się tego.


W badaniu udział wzięło 115 osób, które „ćwiczyły” z partnerem wyświetlanym na ekranie telewizora.

Irwin podsumowuje: - Jeżeli dwie osoby ćwiczą razem, a jedna stale powtarza „Dalej, dasz radę...”, druga osoba może odebrać to jako protekcjonalność i poczuć się poniżona, nawet wtedy, kiedy partner tak naprawdę mówił do siebie i motywował siebie samego.

Komentarze do: Najlepszy partner do ćwiczeń to parner milczący

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz