Szukaj

Ćwiczenia wpływają na sprawność mózgu

Ćwiczenia są korzystne nie tylko dla naszej sprawności fizycznej - regularna gimnastyka i fitness mogą znacznie wpłynąć na przytomność naszego umysłu nawet w późnym wieku.

Sport to zdrowie i pamięć!

W 2010 roku w magazynie Brain Research opublikowano wyniki badań, które wskazują, że wysportowani 9 i 10-latkowie mają zdecydowanie większy hipokamp (część mózgu odpowiadająca za zdolność zapamiętywania i uczenia się. Badania wskazują również, że te same dzieci uzyskują o wiele lepsze wyniki niż ich mniej wysportowani rówieśnicy w testach oceniających pamięć i inteligencję.

Regularne ćwiczenia wpływają na sprawność twojego mózgu

Do podobnych wniosków doszli naukowcy w 2008 r., których badania zostały opublikowane w Cochrane Library. Badacze odkryli, że seniorzy aktywnie spędzający czas na siłowni lub uprawiający aerobik od 2 do 7 dni w tygodniu także osiągają bardzo wysokie wyniki w testach sprawności mózgu, percepcji audio-wizualnej i w testach sprawnościowych. Seniorzy, który nie ćwiczą, wypadają na testach znacznie gorzej.

Ciało musi być w ruchu!

Powoli staje się jasnym fakt, że ciało człowieka jest wprost stworzone do aktywności fizycznej. Kiedy zaniedbujemy swoje ciało, nie dajemu mu odpowiednio dużo ruchu, to wkrótce nasze serce może także odmówić nam współpracy. Bez odpowiedniej aktywności fizycznej możemy cierpieć również na choroby płuc, a także możemy pozbawić nasz umysł sprawności i lotności.

Monika Kachniarz

Komentarze do: Ćwiczenia wpływają na sprawność mózgu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz