Szukaj

Ćwicz więcej, a będziesz szczęśliwszy!

Miałeś zły dzień? Powołując się na najnowsze odkrycie naukowców z Penn State, kilka minut ćwiczeń fizycznych przyczynia się do zwiększenia satysfakcji czerpanej z życia.Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie Health Psychology.

- Odkryliśmy, że satysfakcja i radość z życia są ściśle powiązane z regularną aktywnością fizyczną - powiedział Jaclyn Maher - Wyniki jakie uzyskaliśmy potwierdzają tezę, jakoby aktywność fizyczna bezpośrednio korepondowała z świetną formą, samopoczuciem, a także zadowoleniem z życia.

Zespół badawczy skupił się na obserwacji wpływu aktywności fizycznej na zadowolenie z życia u osób w przedziale wiekowym 18-25. Skupili się na tej grupie przede wszystkim dlatego, że ludzie w tym wieku przejawiają znacznie większe skłonności do pogarszającego się samopoczucia, niż osoby z innych przedziałów wiekowych.

- Ludzie wchodzący w dorosłość przechodzą wiele zmian; po raz pierwszy opuszczają domowe gniazda i wyjeżdżają na studia bądź rozpoczynają karierę zawodową - powiedział Maher.

Naukowcy zrekrutowali dwie grupy studentów z Penn State. Pierwsza z nich obejmowała 190 osób, które przez osiem dni prowadziły szczegółowy dzienniczek. Druga grupa liczyła 63 osoby, które przez 14 dni wprowadzały informacje na swój temat do zabezpieczonej strony internetowej. Obydwie grupy odpowiadały na pytania związane z czerpaniem satysfakcji z życia, fizyczną aktywnością oraz samooceną.

- Doświadczenie z depresją, złością oraz stresem może mieć wpływ na czerpanie satysfakcji z życia - powiedział David Conroy, profesor kinezjologii - Zmęczenie może być przeszkodą na drodze regularnej aktywności fizycznej. Co więcej, wysoki indeks masy ciała powiązany z nadwagą może być przyczyną dużo mniejszego zadowolenia, objawiającego się na wielu płaszczyznach życia.

Naukowcy odkryli, że nawet niewiele zwiększona aktywność fizyczna (w porównaniu do zwyczajowej) może przyczynić się do wzrostu poczucia satysfakcji z życia.

Komentarze do: Ćwicz więcej, a będziesz szczęśliwszy!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz