Szukaj

Zmarła Besse Cooper - najstarsza kobieta świata

Podziel się
Komentarze0

W środę zmarła najstarsza żyjąca kobieta świata, mieszkająca w Monroe. Besse Cooper odeszła z tego świata dożywszy sędziwych 116 lat.O śmierci kobiety poinformował syn - Sidney Cooper. Powiedział, że jego matkę zaatakował wirus przez co cierpiała na poważne problemy żołądkowe. W poniedziałek jej stan poprawił się, uczesała się i oglądała film, jednak nagle dopadły ją problemy z oddychaniem. Podano jej tlen, jednak niedługo później zmarła w swoim pokoju.

- Zważywszy na jej fryzurę, mogę rzec, iż była gotowa do odejścia z tego świata - dodał.

Besse Cooper została ochrzczona najstarszym żyjącym człowiekiem w styczniu 2011 roku. W maju 2011 roku okazało się, iż Brazylijka Maria Gomes Valentin jest o 48 dni starsza, jednak kobieta zmarła w czerwcu.

- Informacja o śmierci Besse niezwykle mnie zasmuciła - powiedział Robert  Young, jednocześnie wspominając swoje ostatnie spotkanie z Cooper, gdy kończyła 111 lat.

- Pomimo sędziwego wieku, Bessy była w stanie racjonalnie myśleć. Co więcej, nadal była zdolna do czytania książek - dodał.

Sidney Cooper powiedział, iż jego rodzina pochowa matkę pod koniec tygodnia.

Bessy Cooper była pierwszą osobą z Georgii, która pobiła światowy rekord. Urodziła się w Tennessee, jednak podczas I wojny światowej przeprowadziła się do Georgii i pracowała jako nauczycielka.

Po jej śmierci tytuł najstarszej osoby świata powędrował do 115-letniej Diny Manfredini z Johnston. Najstarszą żyjącą kobietą świata, której rekordu nikt nie przebił, była Jeanne Calment, Francuzka, która żyła aż 122 lata i zmarła w 1997 roku. 

Komentarze do: Zmarła Besse Cooper - najstarsza kobieta świata

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz