Szukaj

Zioła jako wsparcie przy nadciśnieniu krwi

Podziel się
Komentarze0

Jeden na trzech dorosłych osób, cierpi dziś na zbyt duże ciśnienie krwi, nazywane medycznie – nadciśnieniem. Wiele osób nie zdaje sobie jednak z tego sprawy, ponieważ nie zauważają objawów i dolegliwości. Choroba ta jest spowodowana nieprawidłową dietą, nadużywaniem alkoholu i paleniem papierosów.

Kiedy wysokie ciśnienie krwi występuje wraz ze wzrostem poziomu cukru i cholesterolu, może spowodować to poważne uszkodzenie ważnych dla życia narządów ciała. Niemniej jednak, nadciśnienie jest obecnie łatwe do wykrycia i leczenie nie jest skomplikowane – zarówno kliniczne jak i naturalne. Badania pokazały, że dieta, która składa się głównie z tłuszczu, a także brak wysiłku fizycznego mogą spowodować wysoki poziom cholesterolu – co prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych. Gdy to nastąpi, serce ma więcej trudności z pompowaniem krwi do pozostałej części organizmu. Przewlekłe nadciśnienie tętnicze może doprowadzić do różnych powikłań, np.: udar mózgu, zawał serca.

Konwencjonalne leki na nadciśnienie

Leki stosowane w celu unormowania nadciśnienia krwi mogą mieć pewne skutki uboczne, które muszą być dokładnie monitorowane, aby odpowiednio zareagować, gdy się pojawią. Oznacza to, że im więcej leków musimy przyjąć, tym bardziej zwiększa się ilość skutków ubocznych, z którymi musimy się liczyć.

Naturalne środki na nadciśnienie

Naturalne sposoby działają równie skutecznie, jak tradycyjne leki. Wiele osób potrafiło normować nadciśnienie poprzez zdrowy tryb życia – wysiłek fizyczny i zbilansowaną dietę. Wydaje się to bardzo łatwym i nieskomplikowanym działaniem, które z  pewnością nie przysporzy nam tylu skutków ubocznych, jak może to mieć miejsce w przypadku leków.

Zioła na nadciśnienie

Zioła są także korzystne w leczeniu nadciśnienia. Faktycznie mogą pomóc w zapobieganiu tej dolegliwości lub utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Istnieją naturalne metody walki z nadciśnieniem.

Należą do nich m.in.:

Gotu Kola:

to źródło cennych substancji, które pozwalają zbilansować codzienną dietę, a także leczyć różnego rodzaju zaburzenia. Stymuluje centralny układ nerwowy, pozytywnie wpływa na fizjologię stresu, poprawia nasze samopoczucie. Zawiera witaminy: A, C, a także magnez.

Żeń – szeń:

to roślina, która poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego, obniża poziom glukozy we krwi, zwiększa odporność na stres.

Jemioła:

rodzaj rośliny pasożytniczej, którą stosuje się w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.

Czosnek:

doskonałym przykładem tego, że zioła pomagają wielu ludziom w radzeniu sobie z wysokim ciśnieniem jest czosnek. Zawiera w sobie pewną liczbę związków, które mogą zapewnić korzyści zdrowotne. Pomaga w redukcji tłuszczu, może przerwać gromadzenie się cholesterolu w tętnicach.

Innymi korzyściami płynącymi ze stosowania ziół jest to, iż ułatwiają przepływ krwi w całym organizmie. Mogą uspokoić system nerwowy, eliminować napięcie i niepokój, które okazują się być głównymi przyczynami nadciśnienia. Są bogate w wapń i minerały, co oznacza, że pomagają w pracy serca i naczyń krwionośnych. Zioła są skuteczną terapią alternatywną. Jednakże, warto zasięgnąć opinii lekarza, gdyż nasze nadciśnienie okaże się być groźniejsze niż przypuszczaliśmy.

Komentarze do: Zioła jako wsparcie przy nadciśnieniu krwi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz