Szukaj

Zdrowie dzieci może kosztować rodziców utratę pracy

Podziel się
Komentarze0

Opuszczenie pracy z powodu choroby dziecka to istotne wyzwanie w życiu zawodowym każdego rodzica. W gruncie rzeczy, jest to naprawdę ważna kwestia, gdyż według badań, co trzeci rodzic w Stanach Zjednoczonych zdaje sobie sprawę, że takie zwolnienia mogą wpłynąć na jego życie zawodowe np. zmniejszeniem pensji albo utratą zatrudnienia.Jak powiedział Andrew Hashikawa, wykładowca pediatrii na C.S. Mott Children’s Hospital w Ann Arbor, Michigan, zasadniczym problemem rodziców pracujących jest choroba, która uniemożliwia im opiekę nad dzieckiem.

Hashikawa, koordynator badań, dodaje jeszcze, że zależność między korzyściami finansowymi a konsekwencjami wynikającymi z urlopów zdrowotnych dla wielu rodziców jest równie ważną kwestią.

Naukowcy odkryli, że w ciągu ostatniego roku prawie połowa rodziców musiała brać wolne w pracy, aby móc zająć się chorym dzieckiem. Co czwarty z nich wziął trzy lub więcej dni wolnego.


Dodatkowo, 31 % rodziców uważa, że nie ma wystarczającej ilości dni urlopu zdrowotnego, aby móc bez przeszkód poświęcić się opiece nad chorym dzieckiem.

Matthew Daris, dyrektor C.S.Mott Children’s Hospital National Poll on Children’s Health szacuje, że około 40 milionów pracowników w USA nie ma wypłaconych pieniędzy za urlop zdrowotny. W rezultacie radzą sobie jak mogą i szukają pomocy medycznej gdzie się da.

Osiem procent rodziców przyznaje się, że zamiast iść z dzieckiem do lekarza pierwszego kontaktu, idzie na ostry dyżur. Jak przyznali, było im tak wygodniej, a poza tym bali się większej liczby opuszczonych dni w pracy.

Według profesora Davisa, specjalisty od pediatrii i chorób wewnętrznych z University of Michigan Medical School i profesora polityki społecznej na Gerald R. Ford School of Public Policy, pomóc mogłoby stworzenie stanowiska osoby odpowiedzialnej za opiekę nad dzieckiem w trakcie jego choroby.

Mamy nadzieję, że wyniki badań sprowokują narodową dyskusję na temat jak pomóc pracownikom, aby mogli skupić się na pracy w czasie, gdy ich dziecko jest chore, podsumowuje prof. Davis.

Komentarze do: Zdrowie dzieci może kosztować rodziców utratę pracy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz