Szukaj

Wakacyjna pierwsza pomoc

Podziel się
Komentarze0

Większość sytuacji, w których musisz udzielić pierwszej pomocy, dzieje się nagle. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak postępować właściwie, zanim dojdzie do wypadku. Jest to szczególnie ważne w czasie wakacji, gdy dochodzi do większości urazów.


Jeśli masz do czynienia z niewielką raną (nierozległą i niegłęboką), możesz pomóc poszkodowanemu, który później w razie potrzeby zasięgnie porady lekarskiej.

Zanim zaczniesz opatrywać ranę, zdezynfekuj ręce lub załóż gumowe rękawiczki. Najpierw oczyść ranę jałowym gazikiem. W razie potrzeby usuń ciała obce (drobiny ziemi, szkła etc.). Użyj maści MaxiBiotic, która chroni przed zakażeniem i przyspiesza proces gojenia rany.

Możesz miejsce zranienia dodatkowo zabezpieczyć gazą i bandażem. Do dezynfekcji nie używaj alkoholu (np. spirytusu). Powoduje ból i działa drażniąco (żrąco) na tkanki. Z kolei jodyna może być stosowana jedynie przy dezynfekcji brzegów rany. Zastosowana na otwartą ranę, spowoduje jej podrażnienie.

W przypadku rozległych i głębokich ran, które mogą zagrażać życiu, natychmiast wezwij pomoc medyczną. Do czasu przyjazdu lekarza, spróbuj powstrzymać krwawienie, naciskając na ranę co najmniej 20 minut, używając w tym celu bandaża elastycznego.*****
MAXIBIOTIC (5 mg + 5000 j.m. + 400 j.m.)/g maść. Skład ilościowy i jakościowy: 1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas) oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum) oraz substancje pomocnicze. Postać farmaceutyczna: Maść.

Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy Maxibiotic stosuje się przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach, owrzodzeniach skóry.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować preparatu: w nadwrażliwości na substancje czynne, tj. neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w przypadku zaburzeń słuchu, do oczu, na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i wywoływania ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, nefrotoksyczność), u dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: EMO-FARM Sp. z o.o., ul. Łódzka 52, 95-054 Ksawerów. Produkt leczniczy dostępny bez recepty, OTC.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Komentarze do: Wakacyjna pierwsza pomoc

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz