Szukaj

Szczep bakterii Neisseria gonorrhoeae budzi obawy

Podziel się
Komentarze0

Pojawienie się szczepu bakterii Neisseria gonorrhoeae odpornej na środki farmaceutyczne budzi niepokoje w Ontario. Według danych zaprezentowanch w czasie konferencji na temat chorób zakaźnych, która miała miejsce w Chicago, pewien szczep Neisseria gonorrhoeae, który reaguje słabo na najświeższe klasy leków, oferowanych w leczeniu rzeżączki, zdobywa nowe tereny pośród szczepów rozprzestrzeniających się w tej kanadyjskiej prowincji.Szczep ten nie był  wykrywany w Ontario od 2005 roku. Jednakże, w maju 2011 roku, przedstawiał on 11% w próbce reprezentacyjnej izolatów bakterii N. gonorrhoeaa, badanych przez laboratoria w tej prowincji, wyjaśniła pani doktor Vanessa Allen, odpowiedzialna za zdrowie publiczne w Ontario, w czasie konferencji - Interscience Conference on Antimicrobial Agents and Chemotherapy.

Większość zaobserwowanych przypadków została wykryta u mężczyzn w Toronto. Jednakże, szczep, o którym mowa, został odkryty również poza prowincją, jak również w innych regionach Kanady i całej planety, sprecyzowała pani doktor Vanessa Allen, która jest lekarzem mikrobiologiem.


Pani doktor Vanessa Allen ocenia, że nowe terapie pozwalające leczyć i wyeliminować rzeżączkę, która jest chorobą weneryczną wywoływaną przez te bakterie, powinny być natychmiast opracowywane, zanim bakterii uda się zdobyć odporność na aktualne lekarstwa.

Agencja zdrowia publicznego w Kanadzie potwierdziła w zeszłym tygodniu, że jej eksperci pracują aktualnie nad rewizją dyrektyw dotyczący wykrywania i leczenia rzeżączki.

Tak samo, w artykule wstępnym z poniedziałku, dziennik Journal de l'Association médicale canadienne ostrzegł przed zagrożeniem, jakie wiąże się z rzeżączką odporną na wiele antybiotyków i rozprzestrzeniającą się na całym świecie. Autorzy domagali się natychmiastowej odpowiedzi ze strony władz.

Komentarze do: Szczep bakterii Neisseria gonorrhoeae budzi obawy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz