Szukaj

Suplementy z dodatkiem polifenoli pozwalają na usprawnienie funkcji mózgowych u osób starszych

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Florydy odkryli, iż proces starzenia może zostać znacznie spowolniony dzięki wysokiej dawce antyoksydantów, a w szczególności tych, które występują w borówkach. Zaliczamy do nich polifenole, które w wyjątkowy sposób potrafią zarówno chronić, jak i poprawiać sprawność naszych mózgowych komórek nerwowych odpowiedzialnych za umiejętność krytycznego i sprawnego myślenia.

Nadzieje pokładane w badaniach klinicznych

Te oraz inne korzyści zostały zaobserwowane w czasie badań klinicznych mających miejsce w University of South Florida. Badania przeprowadzono na dwóch grupach 105 zdrowych osób dorosłych w wieku od 65 do 85 lat, z których to jedna stosowała suplement zawierający ekstrakt z borówek oraz zielonej herbaty z dodatkiem witaminy D3 i aminokwasów (którego został określon jako NT-020), natomiast druga przyjmowała środki placebo. Czas trwania zażywania owych środków wynosił 2 miesiące, a nikt z uczestników nie posiadał żadnych wcześniejszych zaburzeń pamięci. Badania miały pokazać, czy grupa stosująca suplement z owocowo - roślinnym dodatkiem zyskała lepsze zdolności poznawcze niż grupa przyjmująca placebo. W obu grupach zwrócono również uwagę na to, w jaki sposób owe suplementy mogą przyspieszyć szybkość myślenia i uczenia się oraz czy przyczynią się spowolnienia procesów starzenia.

Zaskakujące rezultaty

Badania wykazały, iż polifenole w znaczący sposób wpływają na utrzymanie zdrowia naszego mózgu. Uczestnicy przyjmujący suplement NT-020 znaczniej lepiej wypadli w testach pamięciowych i poznawczych niż osoby z grupy stosującej środek placebo. Ponadto ich procesy myślowe uległy przyspieszeniu i potrafili w szybszy sposób przetwarzać informacje. Dr Brent Small z USF School of Aging Studies stwierdza, iż procesy myślowe i zdolność przetwarzania otrzymywanych informacji zmniejsza się z biegiem procesu starzenia, a owe badania pokazują, iż możliwe jest usprawienienie prędkości procesów poznawczych dzięki stosowaniu NT-020.

Katarzyna Szuba


Komentarze do: Suplementy z dodatkiem polifenoli pozwalają na usprawnienie funkcji mózgowych u osób starszych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz