Szukaj

Seksualność: u kobiet, przyjemność rośnie z wiekiem

Podziel się
Komentarze0

Satysfakcja seksualna u kobiet ma rosnąć z wiekiem, jak stwierdzają badacze amerykańscy. Pośród tych, które są jeszcze seksualnie aktywne, dwie trzecie ma doświadczać orgazmu praktycznie za każdym razem.Niektórzy eksperci donoszą, że połowa kobiet cierpi z powodu zaburzeń seksualnych, stąd też pilna potrzeba opracowania leków stymulujących popęd.

Ale jeżeli przyjrzymy się kobietom starszym, nie ma powodów, żeby niepokoić się odczuwaniem przyjemności u kobiet po menopauzie, jak stwierdzili badacze amerykańscy z uniwersytetu w Kalifornii, wspierani przez ministerstwo amerykańskie byłych kombatantów.

Badanie na ten temat ukazało się w American Journal of Medicine.

W rzeczywistości, na bazie kwestionariusza, naukowcy amerykańscy przestudiowali grupę 806 amerykańskich kobiet, obserwując je przez blisko czterdzieści lat. Kwestionariusz ten dotyczył seksualności, aż do bardzo intymnych szczegółów.

W ten sposób, badacze ocenili częstość stosunków seksualnych, ból odczuwany w trakcie seksu, częstość orgazmu, pożądanie seksualne, poziom satysfakcji, uzupełniając jednocześnie te informacje danymi na temat suchości narządów rodnych oraz zastosowania hormonów w celu stymulacji popędu seksualnego.

Wraz ze średnią wieku 67 lat, 63% z tych kobiet jest dziś w okresie menopauzy. Połowa z nich odbyła stosunek seksualny w ciągu czterech tygodni poprzedzających kwestionariusz.

Badanie pokazało, że 40% uczestniczek tego projektu nigdy nie odczuwa, albo odczuwa w niewielkim stopniu, pożądanie seksualne, pośród których jedna trzecia kobiet jest w dalszym ciągu aktywna seksualnie. Pośród tych, które w dalszym ciągu są regularnie aktywne pod tym względem, 67% ma jeszcze orgazm za każdym razem, albo prawie. Dotyczy to 47,5% kobiet w czwartym wieku.


Natomiast, najmłodsze kobiety są tymi, które odczuwają największe pożądanie, ale niekoniecznie idzie to w parze z przyjemnością, ponieważ to właśnie te kobiety są najbardziej nieusatysfakcjonowane.

Mniej seksu, ale większa przyjemność z czasem

Jednakże, częstość stosunków zmniejsza się wraz z upływem czasu. A kobiety seksualnie aktywne mają średnio 59 lat; dla innych średnia ta wynosi 75 lat.

Pożądanie nie jest jedynym powodem, dla którego kobiety przechodzą do czynu: kobiety wspominają o chęci utrzymania harmonii w parze, jak również o potwierdzeniu własnej wartości.

Uwaga jednakże, żeby nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Albowiem, w tym badaniu, aktywność seksualna niekoniecznie jest niezbędna dla satysfakcji seksualnej, donosi pani Sisan Trompeter, pierwsza autorka tego badania.

Kobiety, które nie są już aktywne seksualne, mogą znajdować przyjemność poprzez masturbację, co oznacza, że brak aktywności seksualnej nie odpowiada utracie przyjemności. Poza tym, okazuje się, że bliskość emocjonalna i fizyczna z partnerem może mieć większą wartość niż orgazm.

A więc, niekoniecznie trzeba skupiać się na szczytowaniu, aby zmierzyć rozkwit życia seksualnego kobiet. Jednakże, ten rodzaj badań, oparty na osobistych deklaracjach, powinien być zawsze brany z dużą dozą ostrożności, przede wszystkim jeśli chodzi o tak delikatny temat jak seks, ponieważ przepytywane osoby odpowiadają tak, jak chcą. A czasami, nawet pełne dobrej woli, nie mówią całej prawdy.

Komentarze do: Seksualność: u kobiet, przyjemność rośnie z wiekiem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz