Szukaj

Przedsiębiorcy są zdrowsi

Podziel się
Komentarze0

Osoby pracujące w biznesie mogą być zdrowsze od pozostałych grup zawodowych - mówi najnowszy raport instytutu Gallup. Z badania wynika, że przedsiębiorcy rzadziej chorują na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca (4% w stosunku do 5%), wysoki cholesterol (12% do 16%), otyłość (19% w stosunku do 25%) czy nadciśnienie (15% do 18%). Ponadto ich styl życia zazwyczaj jest zdrowszy, spożywają częstsze posiłki oraz starają się regularnie ćwiczyć.Jednym z możliwych rozwiązań jest fakt, iż dyscyplina i energia wymagana do założenia własnej firmy może również pomagać w wytrwałości w wykonywaniu ćwiczeń oraz częstego spożywania owoców i warzyw.

Ponadto, poprzez samozatrudnienie możliwe jest elastyczne ustalenie swojego czasu pracy tak, aby wykonywać inne czynności o wybranej przez siebie porze.


Jednakże z raportu wynika także, że przedsiębiorcy pozostają częściej bez ubezpieczenia, rzadziej odwiedzają dentystę oraz nie zawsze są w stanie pozwolić sobie na opiekę medyczną. Dodatkowo częściej palą papierosy.

Raport opiera się na badaniu 273 115 osób, które odbyło się od początku stycznia 2011 roku do końca września 2012 roku. Z tej grupy 6 896 osób deklarowało się jako przedsiębiorcy.

Komentarze do: Przedsiębiorcy są zdrowsi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz