Szukaj

Nowy wirus podobny do SARS trafił do Europy

Podziel się
Komentarze0

W środę we Francji zidentyfikowano pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem, pochodzącym ze Środkowego Wschodu. Według komunikatu francuskiego Ministerstwa Zdrowia, ofiara wirusa podobnego do SARS właśnie wróciła z podróży po Zjednoczonych Emiratach Arabskich i aktualnie przebywa w izolatce na oddziale intensywnej opieki w szpitalu w Douai.Minister Zdrowia Marisol Touraine dodała także, iż otwarto śledztwo nad tym, co nazwano „pierwszym i jedynym potwierdzonym przypadkiem tego wirusa we Francji”.

Światowa Organizacja Zdrowia dodaje, że została poinformowana o francuskim pacjencie, ale nie zna dalszych szczegółów.

Na całym świecie potwierdzono laboratoryjnie 30 przypadków zarażeń nowym koronawirusem podobnym do SARS, z czego 18 osób zmarło, według informacji, które WHO gromadzi od września 2012.


Nowy koronawirus pochodzi z tej samej rodziny wirusowej co wirus przeziębienia i SARS (ang. Severe Acute Respiratory Syndrome), który spowodował epidemię w 2003 i zabił ok. 10% z 8 000 zarażonych.

Na razie nie ma dowodów na to, żeby nowy wirus przenosił się z człowieka na człowieka.

Do tej pory infekcje odnotowano z Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Katarze, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz we Francji - najnowszą.

Komentarze do: Nowy wirus podobny do SARS trafił do Europy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz