Szukaj

Nowy sposób na spowolnienie zabójczego raka skóry

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Queens University w Stanach Zjednoczonych, zademonstrowali dziś sposób w jaki rozwój raka skóry, a konkretniej jego najbardziej niebezpiecznej i zabójczej odmiay - czerniaka, może być spowolniony przez mało znany gen MicroRNA 193b.Lekarz patologii molekularnej, Victor Tron, wziął pod lupę gen miR-193b, kiedy odkrył, że nie występują w nim żadne odmiany czerniaka. Gen miRNA-193b, który znajduje się w części ludzkiego DNA, był nam nieznany jeszcze 10 lat temu.Jak mówi Victor Tron - Wiedzieliśmy, ze gen 193b może być ważny, ale że będzie aż tak znaczący - chyba nikt się nie spodziewał. Gdy dodaliśmy go, rozwój czerniaka bardzo się spowolnił.

W eksperymencie zwiększono poziom genu miR-193b w komórkach czerniaka, co z kolei spowodowało zmniejszenie proteiny D1, i tym samym spadek wzrostu komórek raka.


Laboratoryjne badania z próbek powstałej tkanki, potwierdziły, że miR-193b odgrywa bardzo ważną rolę w procesie chamowania rozrostu raka. Kolejne badania skupią się na przyczynach skoków poziomów miR-193b.

Jest to pierwszy, aczkolwiek bardzo poważny krok w stronę znalezienia odpowiedniego leku na najgroźniejszą odmianę raka skóry.

Komentarze do: Nowy sposób na spowolnienie zabójczego raka skóry

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz