Szukaj

Nowy koronawirus: 4 nowe przypadki w Arabii Saudyjskiej

Podziel się
Komentarze0

Władze Arabii Saudyjskiej potwierdziły 4 nowe przypadki zarażenia nowym koronawirusem podobnym do SARS, nazywanym także NCoV. Komunikat saudyjskiego ministerstwa zdrowia podaje, iż do wszystkich doszło we Wschodniej Prowincji.



Media państwowe dodają, że jedna z 4 zarażonych osób wyzdrowiała i została wypuszczona ze szpitala. Pozostali trzej chorzy w dalszym ciągu są hospitalizowani.

Jeszcze w niedzielę władze saudyjskie informowały, iż w kraju zarejestrowano 24 przypadki zarażenia nowym koronawirusem podobnym do SARS od momentu, kiedy NCoV został wykryty w czerwcu ubiegłego roku.

Wirus jest ekstremalnie zabójczy, ponieważ 15 tych osób zmarło. W ostatnim ognisku choroby we Wschodniej Prowincji zarejestrowano 15 chorych, z których 9 zmarło.


Światowa Organizacja Zdrowia wysłała swoich ekspertów do Arabii Saudyjskiej, aby zbadać ostatnie ognisko infekcji. Specjaliści stwierdzili, że wirus prawdopodobnie przenosi się między ludźmi, ale potrzebny jest do tego długi, bliski kontakt.

NCoV powoduje kaszel, gorączkę i zapalenie płuc. Pochodzi z tej samej rodziny co SARS, czyli z klasy koronawirusów.

W 2003 SARS (ang. Severe Acute Respiratory Syndrome) zaraził na całym świecie ok. 8000 ludzi i zabił blisko 800.

Nowy koronawirus dotarł także do Europy: przypadki infekcji odnotowano w Wielkiej Brytanii, Niemczech, a w ubiegłym tygodniu również we Francji.

Komentarze do: Nowy koronawirus: 4 nowe przypadki w Arabii Saudyjskiej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz