Szukaj

Na pomoc, moje stopy brzydko pachną!

Podziel się
Komentarze0

W końcu powróciły piękne dni! A jednak, jeśli należysz do tych 30% ludzi, których stopy wyjątkowo się pocą w tym ciepłym okresie roku, to niekoniecznie masz powód do świętowania. W rzeczywistości, kiedy tylko słupek rtęci się podnosi, mało przyjemny zapach zaczyna emanować z twoich stóp. Przyjaciele, nawet rodzina, wszyscy zaczynają zatykać nos...


A gdyby tak, po prostu, rozwiązanie dla twojego problemu znajdowałoby się w dobrze przystosowanej do twoich potrzeb higieny oraz w lepiej dobranych butach?

Stopy są tą częścią ciała, która zawiera największą liczbę gruczołów potowych. A więc tych, które produkują pot. A jednak, to właśnie nie sam pot brzydko pachnie, ale bakterie, których proliferacji pot sprzyja wewnątrz butów. Zamknięte w butach, stopy się pocą. I bardzo szybko uwalniają nieprzyjemne zapachy.

Buty zbytnio zamknięte albo ze słabym dopływem powietrza, skarpetki z materiałów syntetycznych, sprzyjają temu zjawisku. Tak samo jak wilgotność i upał razem, które stanowią idealne środowisko dla grzybów i bakterii. Chodzi tutaj o fermentację, która jest wynikiem takiego połączenia i która powoduje powstawanie tych szczególnych zapachów.

Aby tego uniknąć, oto kilka prostych metod:
  • myj stopy dwa razy dziennie mydłem o neutralnym pH, szczególną uwagę zwracając na palce. Następnie, wysusz stopy bardzo starannie tak, aby nie zostało żadne wilgotne miejsce;
  • stosuj krem do stóp przeciwko poceniu oraz dezodorant, który będziesz aplikować do wnętrza butów. Pozwoli ci to znormalizować pocenie, uniknąć wilgoci, zapachów, rozwoju bakterii oraz uczucia gorąca;
  • unikaj talku. Może on się gromadzić i zatykać pory skórne;
  • kiedy tylko zaczną się pierwsze ciepłe dni, kup buty otwarte lub plecione;
  • nie noś nigdy tych samych butów dwa dni pod rząd. Wewnętrzna podeszwa to prawdziwy matecznik bakterii i może ona potrzebować nawet kilka dni, aby obeschnąć.

Masz wrażenie, że pocisz się więcej, kiedy masz bose stopy? Zapewniam cię, to tylko ... wrażenia. W momencie, kiedy nie masz już na stopach skarpetek, które mogą wchłaniać pot, będziesz mieć to wrażenie, że pocisz się jeszcze bardziej.

A grzybica?

Grzybice są wywoływane mikroskopijnymi grzybami. Są one bardzo zaraźliwe i bardzo łatwo się przenoszą (publiczne baseny, bielizna osobista, pościel...). Zamknięta w wilgotnej atmosferze butów, stopa jest w pierwszym rzędzie zagrożona.

Grzybice rozwijają się na powierzchni skóry, a przede wszystkim między palcami. Kiedy więc się pocisz, i kiedy nie myjesz i nie suszysz odpowiednio stóp - specjaliści wyjaśniają – tworzą się brzydko pachnące wydzieliny i pojawia się ryzyko zapalenia, pęknięć oraz różnych dolegliwości skórnych, i jest to nieuniknione.

Tak więc, pocenie się jest odpowiedzialne za te nieprzyjemne zapachy. Albo raczej to, w jaki sposób sobie z nim radzimy bądź nie radzimy. Regularne mycie stóp i dobrze dobrane buty, z dopływem powietrza, to nasi sojusznicy ... jeśli chcemy uniknąć ucieczki tych wszystkich, którzy nas otaczają.

Komentarze do: Na pomoc, moje stopy brzydko pachną!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz