Szukaj

Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - sprawdź ile przepalasz

Podziel się
Komentarze0

W 1974 roku dziennikarz Lynn Smith zaapelował na łamach swojej gazety, by jej czytelnicy spróbowali nie palić papierosów przez jeden dzień. Inicjatywę tę podjęło 150 tysięcy osób. Ponieważ apel miał tak ogromny odzew, co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W Polsce obchodzony jest on od 1991 roku. W ten dzień organizowane są różne akcje promujące rzucanie palenia - bezpłatne porady lekarzy czy festyny w dużych miastach. W 2008 roku Dzień ten przypada 20 listopada.W tym roku w obchody Międzynarodowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu postanowiła włączyć się także apteka internetowa DomZdrowia.pl, która motywuje do zerwania z nałogiem w niespotykany jak dotąd sposób.

Domzdrowia.pl uruchomił stronę internetową www.ileprzepalasz.pl. Umieszczony na niej został kalkulator, przeliczający ile pieniędzy palacz wydaje na papierosy w ciągu dnia, miesiąca lub roku. Ponadto system przeliczy po jakim czasie od rzucenia palenia, za zaoszczędzone pieniądze palacz będzie mógł kupić np. nowy telefon, telewizor a nawet samochód.


Dodatkowo na stronie znajduje się licznik informujący, ile palacze korzystający z kalkulatora wypalają dziennie, jaką kwotę wydają na zakup takiej ilości papierosów oraz ile osób w sumie skorzystało z licznika. Posłuży to stworzeniu profilu polskiego palacza i zobrazuje skalę wydatków jakie osoby palące ponoszą dla swojego nałogu.

DomZdrowia.pl ma nadzieję, że takie niestandardowe ukazanie problemu palenia papierosów pomoże przynajmniej części osób zerwać z nałogiem. Aby im to ułatwić, eksperci DomZdrowia.pl przygotowali darmowy Poradnik Rzucania Palenia, który przystępnym językiem omawia problem nałogu, sposoby uwolnienia się od palenia, metody motywacyjne oraz farmaceutyki pomocne w rzuceniu palenia.

Zapraszamy na www.ileprzepalasz.pl


Domzdrowia.pl S.A.
ul. Galicyjska 22
32-087 Zielonki k/Krakowa
www.domzdrowia.pl

Komentarze do: Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - sprawdź ile przepalasz

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz