Szukaj

MERS: liczba zarażonych sięga już 102

Podziel się
Komentarze0

Osiem kolejnych osób w Arabii Saudyjskiej zaraziło się nowym koronawirusem, który sieje postrach od ubiegłego roku. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków infekcji, spowodowanych przez MERS (Middle East Respiratory Syndrome), sięgnęła już 102 na całym świecie do dnia dzisiejszego.Połowa ofiar zmarła, według danych World Health Organization.

Dwie nowe ofiary wirusa MERS pochodziły z Riyadh i już wcześniej cierpiały z powodu przewlekłych chorób – u nich infekcja zakończyła się zgonem.

Pozostali chorzy przebywają w szpitalach na oddziałach intensywnej opieki.

Dodatkowo zmarła też osoba w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, u której wcześniej potwierdzono laboratoryjnie przypadek infekcji MERS.

Najnowszy komunikat WHO informuje: - Od września 2012 do dnia dzisiejszego WHO została poinformowana o 102 laboratoryjnie potwierdzonych przypadkach infekcji MERS na całym świecie, włączając w to 49 zgonów.


Koronawirus MERS (MERS-CoV) powoduje kaszel, gorączkę, zapalenie płuc i niewydolność nerek. Pojawił się w Arabii Saudyjskiej w ubiegłym roku. Infekcje stwierdzono też we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Italii, Tunezji, Katarze, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Naukowcy prowadzący badania nad zwierzęcym rezerwuarem wirusa odkryli w tym miesiącu, iż za rozpowszechnienie infekcji pośród ludzi mogą odpowiadać wielbłądy na Środkowym Wschodzie.

Na tę chwilę WHO nie zaleca żadnych szczególnych środków ostrożności dla podróżujących na Środkowy Wschód. Natomiast zachęca służby zdrowia na całym świecie do nasilonej czujności – każdy powracający z tego regionu i objawiający symptomy infekcji układu oddechowego, powinien być przetestowany w kierunku MERS.

Komentarze do: MERS: liczba zarażonych sięga już 102

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz