Szukaj

MERS: 43 przypadki zarażenia, 21 zgonów

Podziel się
Komentarze0

Światowa Organizacja Zdrowia donosi o nowych przypadkach infekcji MERS (nowy koronawirus podobny do SARS). Chodzi o dwóch młodych Tunezyjczyków, których ojciec zmarł 10 maja po pobycie w Katarze i w Arabii Saudyjskiej.Zmarły miał 66 lat, a pierwsze objawy choroby pojawiły się u niego trzy dni po powrocie ze Środkowego Wschodu, 3 maja. Próbki pobrane od jego dwóch synów – 34 i 35 lat – potwierdziły infekcję MERS, która jednak jest łagodna i nie wymaga hospitalizacji.

Ostatni bilans epidemiologiczny WHO, opublikowany w środę, podsumowuje bieżącą sytuację:

- 43 osoby zarażone, z których 21 zmarło;

- wirus dotyczy wielu krajów na Środkowym Wschodzie: Arabia Saudyjska, Jordania, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie;


- przypadki odnotowano także w trzech krajach europejskich: Niemcy, Francja, Wielka Brytania;

- wirus dotarł też w tym tygodniu do jednego z państw afrykańskich, do Tunezji.

W raporcie WHO precyzuje, że wszystkie przypadki europejskie miały związek bezpośredni bądź pośredni ze Środkowym Wschodem. We Francji i w UK wirusem zarazili się także ludzie, którzy nigdy nie byli na Środkowym Wschodzie, ale mieli bliski kontakt z osobami już zarażonymi.

Aktualnie trwa 66 Światowe Zgromadzenie WHO, w Genewie w Szwajcarii. Dyrektor generalny WHO, dr Margaret Chan, naciska na współpracę między państwami w sprawie nowego wirusa, ponieważ zagrożenie w jednym regionie świata bardzo szybko może stać się zagrożeniem dla całej planety.

Komentarze do: MERS: 43 przypadki zarażenia, 21 zgonów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz