Szukaj

MERS: 25 zgon w Arabii Saudyjskiej

Podziel się
Komentarze0

WHO donosi o kolejnym przypadku infekcji wywołanej przez nowego koronawirusa, zwanego MERS (MERS-CoV, Middle East Respiratory Syndrome). Chodzi o 83-letniego mężczyznę, pochodzącego z niesławnego już regionu Al-Ahsa w Arabii Saudyjskiej, gdzie od kwietnia 2013 odnotowano wiele przypadków zarażenia tym wirusem. Przede wszystkim na oddziałach szpitalnych.Ostatni bilans epidemiologiczny WHO z dnia 7 czerwca podsumowuje:

- 55 przypadków zarażenia na całym świecie;

- 31 zgonów;

- wirusem dotkniętych jest wiele krajów Środkowego Wschodu;

- ciężko doświadczona jest przede wszystkim Arabia Saudyjska, gdzie odnotowano 40 przypadków, z czego 25 zakończyło się zgonem pacjentów;

- poza tym infekcje wywowałane przez wirusa MERS zarejestrowano w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Jordanii i w Katarze;


- takie same przypadki odnotowano także w 4 państwach europejskich: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech;

- wirus MERS dotarł też do Afryki, gdzie obecnie Tunezja jest jedynym krajem, w którym zarejestrowano infekcję.

WHO dodaje, że we Tunezji, UK, Italii i Francji doszło do infekcji lokalnej, ograniczonej do pacjentów, którzy nie byli na Środkowym Wschodzie, ale którzy mieli bliski kontakt z przypadkami prawdopodobnymi albo potwierdzonymi laboratoryjnie.

W dalszym ciągu trwają badania w krajach, w których odnotowano wirusa, w celu pogłębienia o nim wiedzy. Wiemy na tę chwilę, że wirus nie przenosi się łatwo z człowieka na człowieka, w odróżnieniu od SARS. Źródło zarażenia potwierdzonych przypadków pozostaje nieznane na tę chwilę.

Komentarze do: MERS: 25 zgon w Arabii Saudyjskiej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz